Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Koraszülött babánál milyen...

Ivanhoe85 kérdése:

Koraszülött babánál milyen segélyeket lehet igénybe venni és hol és mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy hete sürgős császárral megszületett a kislányom 30. héten. Anyuka és a baba kb két hónapig még a kórházban lesz, így én, az apuka intézek itthon mindent, illetve a hivatalos dolgokat. Kérdésem az lenne, hogy mit és hol kell/lehet igényelni? És persze mi kell hozzá?

Köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 5. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Milyen súllyal született? Ha 1500g alatt, akkor igényelheted a magasabb összegű családi pótlékot. Ahhoz úgy tudom, hogy automatikusan kapod a MÁK kártyát. Ehhez a kórházban adnak ki egy igazolást.
2019. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
990gramm és 40cm. Szorítunk a kis csöppünknek...
2019. aug. 5. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
A választ nem tudom, de nagyon drukkolok nektek!!!
2019. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szorítunk. Nagyon erősek ezek a picik. Az én kisfiam is korababa.
2019. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
TB kisokos kismamáknak csoport a facebookon, szakértők segítenek. Drukkolok! (Ne vedd 100%-nak, de mintha ilyenkor anyának lehetne GYÁP-ot kérni, amíg kórházban van a baba), és a csed majd akkor indul, amikor hazamennek). Családi pótlék, egyszeri anyasági támogatás még, ami lehet. Esetleg a helyi önkormányzatnál utánakérdezni, jár-e valami.
2019. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Facebookon van erre csoport ahol utána tudsz nézni, illetve menj be a kormányablakba és ott is érdeklődj.

Drukkolok a kis csöppségnek.

2019. aug. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!


Lépj be ide, tudnak segíteni:


-Koraszülőként is értékes



-Melletted a helyem Egyesület



Kitartást, gyors hazajutást

2019. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!