Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED extrának mennyi az összege?

GYED extrának mennyi az összege?

Figyelt kérdés

Jó napot, sziasztok!

Egyedülálló anya vagyok. Jövő hónapban lesz a lányom 1 éves, szeretnék munkát vállalni, mert sajnos csak GYES-re vagyok jogosult. Több oldalon próbáltam böngészni, ha jól értelmeztem a GYED extra összege a jövedelem 70%-a és a gyermek 2 evés koráig jár és mivel munkát vállalok így bölcsődében is lehet, ez sem zár ki az igényléséből. Ha valamit rosszul értettem volna kérem majd javítsanak/javítsatok ki. És amikor munkát fogok vállalni, akkor le kell mondjam a gyest és a munkáltatónál benyújtani az igényt a GYED extrára?


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat:)



#egyedülálló anya #gyed extra #GYED extra összege
2019. aug. 13. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

??

Valamit nagyon benéztél. Neked nem jár GYED, csak ha munkaviszonyból mentél volna szülni, és úgy vissza. De mivel csak GYES-re vagy jogosult, nem volt munkád. 365 ledolgozott nap után lehet GYED-et igényelni.

Tehát ha elkezdesz dolgozni, akkor marad a GYES és a fizetésed. (+ egyedülálló családi pótlék)

2019. aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapsz GYED extrát, hisz GYED-en se vagy!

Jelenleg csak GYES-t kapsz,igaz? Ha most elkezdesz dolgozni,akkor kapod a fizetésedet,meg mellé a GYES-t,plusz családi pótlék.

2019. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

A GYED extra maga a GYED. Annyi benne az extra, hogy apuka is igényelheti (amennyiben 1 háztartásban laktok), és az anyuka is igénybe veheti munka mellett (persze nem egyszerre anya meg apa).


De a feltételek nem mások. Szülést megelőző 2 évben kell a 365 nap munkaviszony, hogy jogosult legyél.

2019. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyának csak gyes jár, akkor szokták javasolni, hogy a gyerek fél éves korától az apa vegye igénybe a gyed extrát. De mivel ez is csak gyed, ugyanúgy a gyerek születésekor és előtte kell munkahelynek lennie.
2019. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Amikor leírom itt, hogy nincs geyed extra nevű ellátás, mindig megkapom, hogy hülye vagyok, nézzek utána, stb.

Na, pont az ilyenek miatt kardoskodom állandóan a helyes szóhasználat mellett.


Kérdező a gyed extra egy fantázianév, több, gyermekvállalást támogató intézkedés összessége csupán. Ebőől az egyik, hogy míg korábban nem lehetett dolgozni addig, amíg gyedet kaptál, most már teljes munkaidőben vállalhatsz mujnkát úgy, hogy a gyedet nem veszíted el.

2019. aug. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2019. aug. 13. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!