Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Veszélyeztetett terhességnél...

Veszélyeztetett terhességnél táppénzről hogyan működik a gyesre menés?

Figyelt kérdés

Nagyjából a 2.-3.hónaptól táppénzen vagyok,a papírjaimon ott virul a veszélyeztetett terhes szöveg.Most vagyok a 20.hétben és érdekelne,hogy ilyen esetben hogyan müködik a gyes,mikor és hogyan menjek így gyesre illetve hogy hogy lesz így kiszámolva.

Első baba,tapasztalatlan vagyok még ebben,előre is köszönöm a segítséget és a hasznos információkat :)



2019. aug. 21. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom csed-re gondolsz. Mert gyanítom van munkahelyed, és nem csak gyes-re leszel jogosult. Amúgy annyi az egész, hogy vagy a szülés várható ideje előtt 28 nappal, vagy szülés után az orvos, aki táppénzen tart, lezárja a táppénzed, erről kapsz egy igazolást, azt beviszed a munkahelyedre, és a következő naptól ők megigénylik az ellátást.
2019. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én a szülés napjáig voltam táppénzen. A szülés napjától pedig fél évig kaptam a TGyás-t, utána a csedet (réged gyed volt). 2-3 éves korig gyes jár, ami nagyon kevés, kb. 25 ezer nettó. Számold ki, hogy jársz jobban, táppénzzel, vagy tgyással.
2019. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2es a régi tgyás a mostani csed. Utána gyed jön és gyes.

Kérdező, szülést megelőző 28.naptól csed, 2 éves korig gyed, ha a szülést megelőző 2 evben lesz 365 nap biztositott időd, ami a szülés napján is fennáll.

Plusz ott van az egyszeri anyasági, csp, családi adókedvezmeny(a magzat 91.napjától jár, nődokitól kell hozzá egy igazolás, tp alatt is igenyelni lehet, ha van elég adóalapod).

Kérdezz utána, hogy a melóhelyed kifizetőhely, vagy sem, hivd fel a munkaugyest, ha nem csapot-papot hagytál ott, biztos segít majd.

2019. aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)

Nem tudom pontosan mire vagyok jogosult,ahogy kikerultem az iskolákból talán fél éves munkaviszonyom van,kicsit elöbb jött ez a kislány mint terveztem,nyilván ígyis nagyon örülünk neki csak nem minden tiszta még

2019. aug. 21. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, milyen iskolából kerültél ki. Egyetemistáknak van diplomás gyed.


De gyanítom, nem egyetemre jártál, akkor valóban csak gyes fog járni. A szüléskor kell megigényelni.

2019. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mennyit dolgoztál, mielőtt táppénzre mentél?
2019. aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elnézést, tényleg nagyon összekutyultam.
2019. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha fél éves munkaviszonyod van, fél évre vagy jogosult tpre. Ez vagy elég lesz szülésig vagy nem.

Ha nem lesz meg a 365 nap munkaviszonyod szülés előtt (táppénz is beleszámít) akkor csak a bruttó 28 ezer, nettó 25 ezres gyes marad. Ha meg lesz akkor a munkahelyed munkaügyi osztályán érdeklődj. Ők intézik.

2019. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!