Munkanélkül jár valami?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem dolgozom pár hónapja,munkanélkülin vagyok azóta. Szóba jött a párommal a gyerek téma,de nem tudjuk hogy van pontosan ilyen esetben. Ha össze jönne mondjuk egy év múlva akkor nem kapnék semmi pénzt mert nem dolgoztam előtte?

2019. szept. 4. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Ha az elmúlt 3 évben volt legalább 1 év folyamatos bejelentett munkaviszonyod akkor kaphatsz. De most komolyan segélyre akartok gyereket szülni?
2019. szept. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Hat es te most amig ossze nem jon a baba addig munkanelkuli akarsz lenni? Jobb lenne ha keresnel valami munkat es utana esnel teherbe! A gyed tobb mint a gyes. Munka utan jar a gyed es nem munkanelkulisegre. Kotve hiszem hogy neked megvan az az egy ev munkaviszony ami kell.

Gaz hogy azthiszitek a gyerekre milliokat kaptok majd. Amit kapni fogsz az gyes meg csaladi,abbol meg a baba cuccait tudod megvenni mert kb csak arra elegendo.

2019. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem igazán értem ezt a logikát. Pár hónapja nem találok munkát, mivel ronthatnék a munkaerőpiaci helyzetemen. Ezaz. Szülök egy gyereket és három évig növesztem otthon a se.ggem. hátha a férjem is elhagy közben, aztán jöhetek vissza panaszkodni, hogy sehová nem vesznek fel.
2019. szept. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Nem.

A csed és gyed akkor jár, ha a megelőző 2 évben volt 365 nap biztosított időd, és a szülés pillanatában is van fennálló jogviszonyod. Ha ez nincs, gyes, csp, egyszeri anyasági és adokedvezmény jár meg a szád, amiért nem voltál képes 1 évet dolgozni.

2019. szept. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Ez a hozzáállás nagyon-nagyon gáz. Nem is értem egyesek hogy mernek az abszolút semmire ilyesmin gondolkodni. Ez egyedül akkor van rendben maximum, ha apuka milliomos és minimum a férjed, de feltételezem nálatok nem ez a helyzet.

Megvetem az ilyen meggondolatlanságot, ahogy azt is aki csak a CSOK és társai miatt vállal még x gyereket.

Szóval ilyenkor pontosan az van, hogy GYES+családi pótlék "jár", ami 37ezer forint összesen.

2019. szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Egy egyszerű kérdést tett fel, gondolom én kíváncsiságból.

Egy szóval sem írta a semmire akarnának alapozni.

Tehát elég lett volna a gusztustalan mocskolódás helyett annyi is hogy "nem, nem jár". De most leljétek örömötöket abban hogy kiélhettétek magatokat valakin név és arc nélkül, ahogy a valóságban soha nem mernétek.

2019. szept. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Tévedsz utolsó. Én a való életben is megmondom a véleményem. Ahogy itt is. Arról nem tehetek hogy egyeseknek fáj a valóság. Szerinted mégis miért tesz fel itt valaki ilyen jellegű kérdést? Biztos nem azért mert nincs rászorulva. Hiszen ezesetben elég lenne akkor tájékozódni a helyzetéről a kormányablakban, ha aktuálisan benne van.

Te is elég naiv lehetsz.

A véleményem meg ugyanúgy elmondom mint más és ez nem "kiélés", sem káröröm. Sőt, mélységesen elszomorít hogy ennyi a tudatlan, buta, lusta ember aki azt kérdezgeti neki mi JÁR...

2019. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!