Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed alatt tappenz. A munkalto...

Gyed alatt tappenz. A munkaltom nem tud errol a lehetosegrol mit mondjak neki? hogy ne is tunjek tul tolakodonak de tudjam igenybe venni a tapenzt

Figyelt kérdés
2019. szept. 9. 11:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
bocsanat ...azt nem irtam hogy jon a kisteso ... ra szeretnem az tappenzt amig m3g n3m szuletik.
2019. szept. 9. 11:13
 2/12 A kérdező kommentje:
bocsanat ...azt nem irtam hogy jon a kisteso ... ra szeretnem az tappenzt amig meg nem szuletik.
2019. szept. 9. 11:15
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Meg kell szüntetni a fizetés nélküli szabit, azaz visszatérni aktív állományba a gyed továbbfolyósítása mellett és ebből az aktív állományból egyidejűleg rögtön táppénzre menni. Én is így csináltam, nem mentem vissza ténylegesen dolgozni két szülés között, de 16. héttől szülésig táppénzen voltam veszélyeztetett terhesként. (Császár utáni ikerterhesség volt amúgy.) Közszférában dolgozom, ott ebből nem csinálnak problémát, segítenek abban, hogy élj azokkal a juttatásokkal, amiket a törvény lehetővé tesz. Ez egy hatalmas kedvezmény amúgy, mert a gyed mellé még kapod a táppénzt is.
2019. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen ezt szeretnem en is igenybe venni. viszont filhivtam ma oket kerdeztem hogy mi a helyzet ebben az esetben es nem mondott semmit ezzel kapcsolatban . gondoltam hogy utan a jarok elobb es aztan cdak elohozakodok hogy szeretnek ezzel a lehetoseggel elni.de hogyan kezdjem el mondani neki hogy tudom hogy lehetseges a magzatra a tappenzt egyidejuleg a gyedemmel kapni... olya gåz hogy nekem kell elmondai a torveny adta lehetoseget.allami ceg az en cegem is.erdekes
2019. szept. 9. 12:04
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Akkor tudod igenybevenni, ha megszakítod a fizetés nélküli szabadságodat és visszamész dolgozni. A törvény szerint ezt minimum 30 nappal a tervezett munkakezdés előtt be kell jelentened a munkáltatónak.
2019. szept. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
bocsanat a sok elirasert de a fiam kozben intezkedik...
2019. szept. 9. 12:07
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért érdekelne, hogy miért lettem lepontozva... Sok idióta jár ide.
2019. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem en pontoztam....
2019. szept. 10. 08:45
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Írásba adod, hogy megszünteted a fizu nélküki szabit és kéred a felgyűlt szabadságaid kiadását (egyúttal nem árt a terhességet is bejelenteni, mert így vagy védett), megkezded a szabit (elég 1 nap) és mész táppénzre. A táppénza szabadságot felülírja, így az továbbra is megmarad. Azért jó 1 nap szabit kivenni, mert így tuti visszakerülsz aktív állományba-én majdnem ezen csúsztam el, futottam is a pénzem után. Főleg, ha mint mondod ők allítólag nem tudják ez hogyan működik (bár szerintem igen, csak akadékoskodnak).
2019. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
es koteleseknigy eljarni ha kerem?
2019. szept. 11. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!