Kaphatok így Gyed-et?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy én március 1-vel kezdtem el dolgozni idén. Eddig dolgoztam de egy hete megtudtam hogy terhes vagyok (3ev után hálistennek. Ma voltam az orvosnál és felett táppénzre. Nem tudom hogy ez bele számít e a gyed-be. Válaszokat előre is köszönöm!

2019. szept. 9. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Fél év múlvan megszűnik a munkaviszonyod, így nem. Max ha a munkanélkülivel tudsz trükközni.
2019. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Március 1 előtt volt munkaviszonyod vagy hallhatói jogviszonyod?

Enélkül nem lehet megmondani, még az is lehet, hogy csak 5 hónapig lehetsz tappenzen összesen, akkor utána semmi nem jár majd, csak gyes.

2019. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogy kb 6 hónapot dolgoztál és így csak 6 hónapot lehetsz táppénzen. Én dolgoztam volna még a helyedben 1-2-3 hónapot, ha nincs vérzés, utána szabi ami benn maradt, lett volna kb annyi táppenzjogosultságod, hogy kihúzd a terhesség végéig, vagy a csed igenyléséig, mert azt szülés előtt 28 nappal igényelhetted volna. Így viszont már az előző válaszadók leírták mi lesz.
2019. szept. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A biztosítási jogviszony szempontjából számít a táppénz, fizetés szempontjából a gyed összegébe nem. De ahogy mondták előttem, annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál. Miért írt ki az orvos?
2019. szept. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hát én cukrászkent dolgozom. Azért írt ki az orvos mert folyton hányingerem volt, hánytam. És még vérzés is volt. Ezért veszélyeztetett terhesnek nyilvánított.
2019. szept. 10. 09:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor azért ezt a 12.hét után felül lehet vizsgálni, amikor elmúlnak a rosszullétek.
2019. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És akkor vissza mehetek dolgozni? Ha veszélyeztetett terhes vagyok akkor is csak addig maradhatok táppénzen amíg dolgoztam? 6honapot?
2019. szept. 10. 10:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, akkor is csak annyit maradhatsz táppénzen.


Ha olyan munkád van, és az orvos úgy látja jónak, akkor minden további nélkül mehetsz vissza dolgozni. A veszélyeztetett terhesség nincs kőbe vésve amúgy. Papíron én is az vagyok, 30 hetes, és még 7et tervezek dolgozni.

2019. szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a valaszaidat! Gratulálok akkor neked és jó egészséget kívánok nektek! ☺️ Ha nem gondd megkerdeztem hogy mit dolgozol? :)

Én cukrász vagyok, és hát elég sokat kell dolgozni, sajnos nem úgy van hogy le dolgozom a 8 órát aztán ennyi :/ addig kell dolgoznom ameddig munka van. És előző héten volt olyan hogy reggel 5oratol este 7ig voltam bentt és az nagyon sok volt számomra :/ alapból nem is vagyok egy vastag :/ 40-45 kiló vagyok.

2019. szept. 10. 10:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez nyilván más, te valószínűleg nem fogsz tudni a munka jellege miatt olyan nagyon sokáig dolgozni. Irodai ülőmunkám van, az egyetlen fárasztó benne, hogy napi két órát BKVzom.


De ha mondjuk a 4-6 között tudsz valamennyit, az már szerintem elég, hogy a végén kitartson a TP, meg a csedet is meg lehet 28 nappal szülés előtt igényelni. És a terhesség közepe az, amikor a legtöbb energiája van az embernek.

2019. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!