Meg illethet valamilyen jogosultság terhesség esetén ha munkanélkülin vagyok?

Figyelt kérdés

2014 augusztus ota volt folyamatos munka viszonyom , egészen 09.13.-ig,

Ebben bele értem azt is hogy voltam gyesen a fiammal de a munka viszonyom nem szakadt meg.

Sajnos ott kellett hagynom az ovodba miatt, más állást kell keresnem.

Bejelentkeztem a munkaügyön állás keresöként, szoval 90 napig kapom a munka nélküli segélyt, vagy nem is tudom minek nevezeik.


Az lenne a kérdésem ha esetleg ebbben a 3 honapban terherbe esnék , semmilyen jogosultság nem illett meg? Gondolok itt gyes és társaira.



2019. szept. 16. 17:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség alatt neked semmi nem fog járni. Utána is csak a GYES és a CSP. Ha a magzat betölti a 91. napot, akkor a férjed kérheti az adókedvezményt.
2019. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod.
2019. szept. 16. 18:04
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor ha jol értem azt a huszon par ezer forintot fogom kapni , ugye ? az a gyes.
2019. szept. 16. 18:07
 4/16 anonim ***** válasza:
Így van.
2019. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Semmi, csak gyes és családi. Inkább ne tervezzetek másik gyereket, amíg nincs munkad
2019. szept. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Érthető amit irtok , csak tudjátok olyan helyzetbe kerültem hogy van már egy fiam és volt elhalt terhességem is.

És mi csak egy angyalkára varunk, sajnos ezt az állást ott kellett hagynom mert nem tudtam meg oldani a fiam oviba hordását, eddig jo volt mert a dédi mamával volt otthon ameddig nem lett ovis.

És most valamiért olyan érzésem van hogy ez a honap sikeres lesz.

2019. szept. 16. 19:04
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem valami felelős döntés így próbálkozni, még akkor is ha nagyon vágytok rá. Mindenesetre ti tudjátok.

A GYES és a CSP semmire sem elég, csak az fog járni.

A férjed kérhet GYED-et fél év után.

2019. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Előbb legyen munkád, addig védekezzetek.
2019. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Persze, igazábol munkát azt szeretnék.

Első terhességemnél is csak jo volt hogy táppénzen is lehetettem várandosság alatt.

Csak olyan fura érzésem lett , azt mondják néha az ember megérzi hogy na most ebbe a hónapba össze jön a baba.

És tök igy voltam ma.

Meg igazábol és nagyon stresszeltem is magam a munka miatt mindig , szoval ebben a hónapban tök nyugis voltam mert 3 hét táppénzen is voltam , szóval "szerencsétlenségben szerencse" lehet most össze jött, pár nap és kiderül.

2019. szept. 16. 21:04
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Először mindenképp valami munkát találj. Addig várjatok. Pár hónap és ujra lehet próbálkozni, tudom hosszúnak tűnik az az idő,de ha a gyerekek érdekeit is nézitek,hogy fel kell őket nevelni,akkor a 2 kereset jobb mint a gyed apának fél éves kora után. Mert csak onnantól jár. Tudom nehéz, ebben a cipőben járunk,de én elengedem pár hónapig inkább, minthogy nélkülöznie kelljen a gyerekeknek.
2019. szept. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!