Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED mellett kapom a családi...

A GYED mellett kapom a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Már a terhesség 90. napjától kaptam, s a munkáltató nem mondott semmit, hogy ezt nem kapom a GYED mellett, de most hallottam olyant, hogy nem jár. Gondoltam, felhívom holnap a munkáltatót és megkérdezem, mi van. De előtte teszek itt egy próbát, hátha vki tud segíteni.

2019. okt. 13. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kaptam. Ahogy lejárt a gyed átvette a férjem mert gyesből ugye nem tudják vissza adni, hisz nincs adóalap.
2019. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Kérheted az adókedvezményt te is ha egyedül neveled a gyermeked, de mivel abból csak szja-t meg nyugdíjt vonnak így nem biztos, hogy az egészet érvényesíteni tudod. ezért szokta az apa igényelni, mert ő dolgozik és ő biztosan ki tudja használni. De amúgy kérheted és annyit tudsz érvényesíteni amennyit az adód enged.
2019. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyedből is vonnak adót, tehát igényelheted a kedvezményt. Természetesen az adó mértékéig.
2019. okt. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én igényeltem még terhesség alatt, mert nem vagyunk házasok. Azóta kapom, legalábbis így tudom, mert a munkáltató nem mondott semmit, hogy ezentúl nem kapnám. Igényelhetné párom is, de felesleges módosítani, úgyis ugyanannyit vonnának tőle is, mint tőlem egy gyerek után. De ha a GYED-ből is vonnak adót, akkor valószínűleg ugyanúgy megkapom az adókedvezményt, mint eddig.
2019. okt. 13. 18:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen ugyan ugy kapod mint eddig. Azt csak evente kell egyszer megigenyelni ev elejen es ev vegeig kapod.
2019. okt. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!