Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

A Diplomás GYED ráadódhat a munkaviszonyból adódó GYEDRE?

Én erre vonatkozóan nem találtam semmit, de váltig állítják nekem.

Keress kérdéseket hasonló témákban: GYED, diplomás, munkaviszony

nov. 1. 13:01  Privát üzenet  

A válaszok
Egy gyerek után egy fajta ellátás jár, nem kaphatsz kétfajta jogcímen is gyedet.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont nov. 1. 13:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Na ez az!!!

Sőt még csak nem is növeli a GYED összegét.

A Diplomás GYED-et azoknak adják akik "csak" tanultak gyerekvállalás elött, de munkaviszonyuk nem volt.

# 2/6Időpont nov. 1. 13:09 Privát üzenet
Ez is, meg a gyed extra is ugyanaz. Gyed és kész.

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont nov. 1. 14:17 Privát üzenet
Diplomás GYED-et azoknak adják akik 180 napot dolgoztak is.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont nov. 1. 16:41 Privát üzenet
Kérdező, nem értem a problémád! Ha jogosult vagy rendes gyedre, akkor azt kapod, ha nem, de diplomás gyedre igen, akkor azt kapod. Mi a gond?

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont nov. 3. 07:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A gond az, hogy olyanokkal vagyok körülvéve, akiknek csak a szája jár mögöttes tudás nélkül.

Egyébként meg egyértelmű a gond. A kiírásomból mások tudták értelmezni hogy mi az.

# 6/6Időpont nov. 19. 17:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
2 órás munkaviszonyból szülni menni? Jár a Gyed?
A GYED-hez a 365 nap munkaviszonyból lehet a fele táppénzen töltött időszak is a terhesség alatt?
Tgyás, Gyed kapcsán mit jelent pontosan, hogy csak a gyermek születésekor fennálló munkaviszonyból származó jövedelmet lehet figyelembe venni a számításkor?
Lejár a munkaviszonyom de ösztöndíjas PhD hallgató leszek. Két éven belül a szülés napjáig meg lesz a 365 nap biztosított időm (munkaviszonyból) de a szüléskor már csak hallagató...
Mennyivel kap több pénzt (gyed, gyes. ) és mire jogosult aki 1 év munkaviszonyból (minimálbérrel) megy el szülni, mint aki nem dolgozik és úgy megy el?
2 év alatt meg van a 365 nap biztosítottam, de a szülés előtt 3 hónappal elküld a munkaválalóm akkor nem jár a gyed? Csak annak jár aki munkaviszonyból megy el szülni? Hova...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!