Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkahely nélkül miként...

Munkahely nélkül miként intézhetem magamnak a CSED-GYEF igénylést?

Figyelt kérdés
2019. nov. 4. 07:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, GYED akart lenni...
2019. nov. 4. 07:24
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs munkahelyed, csak gyesre és családira vagy jogosult, ja és a 10ezer adókedvezményre.
2019. nov. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Gyest fogsz csak kapni 3 évig...

Miérr nem dolgoztál gyerekcsinalas elott?

2019. nov. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Olvasd el, válaszd ki a szükséges nyomtatványokat, töltsd ki a saját adataiddal, és küldd el ahogyan itt írják. Akár neten, akár postán, akár személyesen, ahogy tetszik, ahogy tudod.
2019. nov. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok! Bocsi a lényeg lemaradt:


[link]

2019. nov. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Vagy keresgélhetsz ezek között is:

[link]

2019. nov. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Volt munkám márciusig. Addig egyéni vállalkozó is voltam, de a Kata kitrrmelése nem ment, így szüneteltettem. Megszűntettem a nyár végén az ev-t. Most alkalmazva leszek 2 hétig, barátilag, mert kell legyen szülés előtt 42 napban bejelentett munkaviszonyom. Elméletileg. Gyakorlatilag a kormányablak nem tud ebben segíteni (információk terén, nem ügyintézés), a könyvelőtől tudom a 42 napot, az ügyfélkapus telszámos érdeklődés eredménye pedig nem tiszta. Megvan az elmúlt 2 êvben az 1 év munkaviszony is. De szüléskor nem leszek már alkalmava, csak a terhességem 34-35. heteiben.
2019. nov. 4. 08:30
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem a gyed igényléskor már nem volt munkáltatóm, ezért felhívtam a kormányhivatalt, ahol azt mondták, vigyem be én a kitöltött nyomtatványt. Bevittem. Erre ők kiküldték a legutolsó munkáltatómnak, hogy nyújtsák be ők.
2019. nov. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kétértelmű a kérdésed. Mármint munkahely nélkül, magadnak, mert nem kifizetőhely a munkahelyed és magadnak kell a papírokat beadni? Ez esetben ügyfélkapu, internet kormányablak. Vagy ténylegesen nincs munkahelyed, nem dolgozol. Ez esetben sehogy, hiszen nem jár. Csak a 26 ezer GYES és a családi fog járni 3 évig meg a férjed adókedvezményt vehet igénybe. A baba szúletése után egyszer kapsz egy 65 ezres anyasági támogatást, de csak ha 4 pecsét megvan a kiskönyvedben. Ha nagyon pénzszűkében vagytok, a baba fél éves korától igényelheti az apa a GYED extrát, ha van normális, bejelentett munkahelye. Ekkor te lemondod a gyest és a TB magadnak kell fizetni.
2019. nov. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Ezt a szülés előtti 42 napot hol olvastad? A szülés napján kell biztosítottnak lenned. Nem tudnátok úgy intézni a bejelentést?
2019. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!