Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyeden estem teherbe, mi tévő...

Gyeden estem teherbe, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Utolsó gyed hónap volt ez az október.. most november elején kapok utoljára gyedet. Teherbe estem 5 hetes terhes vagyok, de nem tudom még mi lesz a terhességből meg kellene várnom ezt a 2 hetet, hogy életjelenség legyen.. most kellene ugye gyesre mennem, most azt nem tudom, h egyaltalán mi van mire kellene elmennem! Táppénz, gyed, gyes? Valaki tudna segíteni?

2019. nov. 8. 05:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
28%
menj el dolgozni.
2019. nov. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Véletlenül pont ahogy vissza kellene menned.

Bizonyára felkészültél rá, így tudod mit kell tenni. Ja nem.

2019. nov. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Itt hadjam a kétévesemet, hát én nem az a fajta anya vagyok :) nagyon anyás és az a probléma, hogy vele is veszélyeztetett terhes voltam és a nőgyógyász megmondta h a második babával is vigyáznom kell, szal dolgozni nem fog engedni. Nem mindenki nem akar dolgozni drága, ha tudnák elmentem volna , valakinek nem lehet terhesség mellett

megerőlterő fizikai munkát végeznie, de hát ezt sajna sok ember nem tudja. És igen irigylem azokat akiknek felhőtlen a terhessegük olyannyira, hogy tudtak dolgozni 9 hónapig, sajna nekem ez nem menne pedig jó lenne, de sajna nem olyan a munkahelyem h irodában ücsörögjek! És szeretném ha csak olyan válaszolna aki tud is a kérdésemre választ adni úgy, hogy figyelembe veszi a tényezőket !

2019. nov. 8. 06:05
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Ohh, jaj jaj "tudnák, hadjam stb"


Egyébként meg mi lenne, az élet megy tovább. Ha gyedet kapsz, nyilván van munkahelyed.

Amúgy miféle nehéz fizikai munkát végzel? Árokásó, vagy kőműves vagy?

2019. nov. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

De most mi a kérdés? Dolgozni terhességtől függetlenül nem akarsz, mert "nem az a fajta anya vagy". A gyerek 3 éves koráig kapsz gyest, függetlenül attól, hogy dolgozol, terhes vagy, vagy szimplán otthon vagy a naggyal. Gondolom a gyest megigényelted.

A táppénzhez vissza kell menned dolgozni, a visszatérést pedig 1 hónappal előbb be kell jelenteni. Ha visszamentél, rögtön mehetsz táppénzre, a munkáltató pedig odáig lesz a gyönyörtől, mert a táppénz 1/3-át neki kell fizetnie.

A kövi gyerekre meg kapod újra a csedet, gyedet, függetlenül attól, ha most visszamész dolgozni, feltéve, ha nem szűnt meg a munkaviszonyod menet közben.

2019. nov. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Menj gyesre. Megszületik, majd kapsz rá gyedet.
2019. nov. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

Nem értem miert nem vigyáztatok. Biztos be nem vállalnék pont akkor gyereket mikor lejár es dolgozni kellene menni. Annyi ilyen kérdés van, véletlenül becsúszott, jajj most mi lesz, estébé. Védekezni kellett volna.

Le lehet ezért pontozni.

2019. nov. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Én se értem a kérdés, minek akarnál táppénzre meg gyedre menni? Gyesen vagy, és mellette terhes is vagy. Ahogy írták, visszamehetsz dolgozni és kiírathatod magad táppénzre. De honnan jött az az ötlet, hogy gyedre menj?
2019. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Imádom az ilyen pont a gyed lejártával egyidőben teherbe estem kezdetű meséket. A munka neked sem az erősséged. Pont a te fajtád nyögi mindig ezt a "gyerek nagyon anyás emiatt nem" vagy a " veszélyeztetett terhes vagyok" dumát. Én az ilyet semmiféle módon nem támogatnám ha rajtam múlna. Szapodorni azt tud ész nélkül, elvenni a közösből, meg a tartani a markodat. További jó élősködést!
2019. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Sok sznob dolgozô anyuka aki bedobja a gyereket bölcsibe vagy akárhova ,rohan dolgozni.....en is megkaptam ezeket , hogy egy sorozatbszulo vagyok,,mert 2. Babam jott gyed alatt,...na akor adok egy normalis valaszt, vard meg amig lesz szivhang biztosan megmarad a terhesseg es menj el tappenzre a nagyobb tesobal meg gyesre.
2019. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!