Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tappenz keses miatt plusz penz?

Tappenz keses miatt plusz penz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tappenzen vagyok oktober 1.tol. Mindent en intezek,mert csaladi cegben vagyok alkalmazott. Tehat mindent jol kitoltottem,mindent csatoltam es nov 3.an vasarnap bekuldtem ugyfelkapun.

Ezen a heten hetfon kellett volna megkapnom a tappenzt,mert aznap telt le a 8 nap,hat nem jott semmi.Tobb panasz bejelentes utan vegre vissza irtak,hogy ma fogom megkapni.Tehat osszesen 3-4 napot kesett vele az Oep.

Viszont sokkal tobbet kaptam,mint amennyit kellett volna. Kb 30 ezerrel tobbet utaltak,holott a tappenz be van maximalizalva,es en a maxot kapom,mivel joval magasabb volt a berem.

Na most az erdekelne,hogy hogy lehetseges ez,hogy tudjak elszamolni magukat ennyire,mikor van egy max osszeg,a masik,hogy a csuszas miatt kaphattam valami "karpotlast"? Mivel 4 evvel ezelott mikor a lanyom szultem,akkor is volt egy hasonlo csuszas,es ezert valami kesedelmi dijat vagy mit fizettek.de mar nem emlekszem kb semmire regrol.

Mi a velemenyetek?


2019. nov. 14. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Fura, mert 8 munkanap, ami nem járt le hétfőn és nem szoktak késedelmit se ennyire fizetni
2019. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
8 nap nem munkanap.... Nekem is csúsztak én nem kaptam többet.
2019. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És csak októberi papírokat adtál le?? Vagy november 3 ig adtad le?
2019. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem 28-án küldték be


Nem kaptam semmit még

2019. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Október 1-től november 3-ig szóló papírokat adtam le. ez így 34 nap. 172 ezret kellett volna kapnom(ez a max ennyi napra) helyette 206.840-et utaltak,ami azért elég fura. Persze hívtam őket,tájékoztatást nem tudnak adni,mondták írjak emailt. Most várom a válaszukat,mert nem szeretném,ha később derülne ki a hiba és vissza kellene fizetni,inkább most visszautalom a különbözetet.


És igen,8 napot ír elő a törvény,nem pedig munkanapot. Miszerint hétfőn a számlámon kellett volna,hogy legyen az összeg.

2019. nov. 14. 20:10
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem lehet ők jobban tudjak hogy kell számolni, mint te. De lehet hogy nem😃
2019. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolso,nem kell egy zseninek lenni a szazalek szamitashoz 😑 de tudod mit? Legyen igazad,szivesen vennem ezt a plusz 30 ezret 👌😉
2019. nov. 15. 00:34
 8/9 A kérdező kommentje:

Na megvan a bibi. Vissza irtak,hogy helyes az osszeg,mondom ezek bolondok bakker.

Felhivtam oket hogy pontositsuk mar mivan a jogszabalyban,aztan kiderult,hogy en ertelmeztem felre.

De eleg hulyen van megfogalmazva,a jogszabalyban nem derul ki,hogy brutto vagy netto osszegre vonatkozik-e,es hogy meg annak veszik a 50 vagy 60%-at,vagy nem. Na meg az szja. Ugyh nem volt egyszeru veluk,de sikerult kibogaraszni 😁

2019. nov. 15. 14:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Na és meg én lettem lepontozva. Mondom értenek hozzá. Persze tévedni bárki tévedhet. De a tp számfejtés az egyik legbonyolultabb dolog a számfejtési feladatok közül. De ez amúgy mind8g jó ha pozitívan csalódik az ember.
2019. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!