Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2020. Február 11 re vagyok...

2020. Február 11 re vagyok kiírva mikor adjambe a csedre a papírt?

Figyelt kérdés
2019. nov. 14. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Rajtad múlik


Legkorábban a kiírt dátum előtt 28 napoal lehet kérni



Én így kértem, majd 8 napot ráhúztam a kiírt dàtumra.

2019. nov. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a munkahelyem, a háziorvosom és a védőnőm is, hogy miután szültem a kórházban kapok papírt, és akkor utána megigényelhetem. Lehet előbb is 28 nappal, de nekem jobban javasolták hogy várjak a szülésig.
2019. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rád van bízva. Én 28 nappal előtte fogom igényelni.
2019. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ. Én pl nem szeretnek egy napot se tp-n lenni szóval dolgozom ameddig tudok, aztán terv szerint januárban 2 hét szabi és onnantól igénylem a csed-et. Ez kb két héttel lesz előrébb. De pl ha tp-n vagy érdemes lehet 28 nappal elorebbrol igényelni mert akkor egyrészt mire jön a gyerek több pénzed lesz megvenni amire fény derül hogy meg nincs, másrészt nem egy újszülöttel kell intézkedned hivatalos papirokról. Ráadásul ugye 11-re vagy kiírva ha akkor szülsz meg kórházban vagy x napig reálisan már kicsúszol a zarasbol mire odáig jutnál hogy bemenj igényelni szóval akkor apát ugrasztod hogy vigye be a papirokat, vagy postázza el. Tok macera.


De teljesen rad van bízva hogy érzed jobbnak.

2019. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
CSED 6 hónapig jár, utána GYED. Mivel jóval többet kerestem, tappénzen maradtam minél tovább (szülésig), utána mentem CSED-re. Ha hamarabb megyek akkor hamarabb kapom a GYED-et is, ami maximalizálva van és nem jártam volna jól.
2019. nov. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha a táppénzed magasabb volt mint a gyed akkor értem de ha nem, ugyanitt voltál. 6 hónap csed gyerek kétéves koráig gyed. Vagy hogy érzed ezt?
2019. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy érti, hogy nem mindegy, hogy 28 nappal kevesebb időre kapja a gyedet, mivel a csed és a tp is magasabb neki, mint a gyed összege..


Nekem mindegy volt, mert a bejeletett bérem alapján a tp nem lett több, mint a csed..


Plusz én 1 napot sem voltam tp-en


1.

2019. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja igen úgy ok, ha magasabb a tp a gyednél. Akkor nyilván nem éri meg 😊 köszi
2019. nov. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Enis pont ezen gondolkodtam most,hogy mi legyen,mert kiderult,hogy a tappenzem magasabb,jo nem annyira durvan,de a gyed kb 5500 korul lesz egy nap, a tappenzem meg 6086ft egy nap. Ugyhogy szerintem enis tappenzezek
2019. nov. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért az egy hónapra 30e kb

Nem mindegy

Utolsó

/ a pelus ára🤣 -kb 15-20e nálunk még 16 hónaposan is a pelus+krém+popsitörlő /


1.

2019. nov. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!