16 hetes kismama vagyok kaphatok e valamilyen támogatást?

Figyelt kérdés
16 hetes kismama vagyok. Mielőtt terhes lettem nem dolgoztam hanem tanfolyamot végeztem,gondoltam második szakmával könnyebben el tudok helyezkedni Szabolcsban. Nos az lenne a kérdésem,hogy nem e tudnék megigényelni valamilyen támogatást kismamaként. A párom dolgozik de még nem vagyunk házasok,így tulajdonképpen egyedülállónak is titulálhatom magam ha szükséges valamilyen támogatáshoz. Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. nov. 19. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy te mit fogsz itt kapni...
2019. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szülés után automatikusan jár a családi és a gyes alanyi jogon és az egyszeri anyasági. Ennyi.
2019. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Max a védőnô védelembe vesz

Kaosz ingyen peluscsomagot

Használt ruhákat... stb

2019. nov. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi. A magzati adókedvezmény az egyetlen, de ahhoz vagy neked kellene lenni munkaviszonynak, vagy a gyerek apjának a férjednek kellene lennie. Így csak szülés után jár az is.
2019. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyesen kívül csak akkor tudnátok bármit igényelni, ha a párod a férjed lenne. Akkor járna az adókedvezmény illetve gyed extra
2019. nov. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen semmit. Szülés után egyszeri anyasági, ez kb. 65 ezer, és szintén szülés után a havi GYES+családi, ez olyan 37 ezer lesz a gyerek 3 éves koráig. Utána pedig csak a 12 ezer családi.
2019. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A párom dolgozik de még nem vagyunk házasok,így tulajdonképpen egyedülállónak is titulálhatom magam ha szükséges valamilyen támogatáshoz."


De persze ha meg az a jobb akkor össze is házasodtok?

2019. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
GYED extrához nem kell házasság legalább is nálunk. Ha a párodnak van 2éven belül 1éves viszonya és nyílván akkor is melozik mikor igényeli akkor a kismanó féléves korátol meg is teheti. Az adókedvezménnyről annyit, hogy mi egybe kértük márciusba született a babánk. Augusztusban volt 12hetes és a fogantatástol számolják a 12 hetet mi átmentünk ezért szeptemberre onnan számolták az adókedvezményt. Áprilisba igényeltük 30nap az átfutás. Elvileg 3 honapra ti is vissza tudjátok majd igényelni, de erre kérdezzetek rá mert számításaim szerint májusba fogsz szülni. Ingyenes TBt is tudsz igényelni. Megírod hogy kismama vagy egyedülálló stb.... nekem megadták. Ha esetleg valami segítség kell írj privátot én benne voltam ezekben derékig, de mielőtt vki lehurrogna azért mert megtudták a munkahelyemen hogy terhes vagyok és nem hosszabitottak szerződést és én marha egyböl elmentem munkanélkülire utána derült ki hogy ha szülés előtt mentem volna akkor CSEDre jogosult lettem volna!
2019. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, szöveget kéne értelmezni.
2019. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Volt egy válaszoló, aki azt mondta hogy GYEDextra csak házasság esetén lehetseges arra válaszoltam igazábol. Meg szerintem egy TB támogatás se rossz dolog hogy nem kell havi 7500öt fizetni ilyen helyzetekben
2019. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!