Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem dolgozok, mert épp...

Ha nem dolgozok, mert épp egyetemista vagyok, akkor is jár terhesen vmi támogatás? Vagy gyerek születése után?

Figyelt kérdés

2019. nov. 22. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Terhesen nem jár támogatás egyébként sem.

Max tp ha elmész. Semmi egyéb.

Utána is csak gyes és csp

2019. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Terhesen nem.

Szülés után jár az egyszeri anyasági támogatás, a családi pótlék, ha van már két aktív féléved az egyetemen a gyermek születéséig, akkor diplomás gyedre leszel jogosult, illetve vannak olyan egyetemet (pl ahova én jártam), hogy egyszeri szociális támogatást lehet felvenni pl. szülésre. Ennek az összege változó, meg ilyen nem is biztos, hogy mindenhol van

2019. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2019. nov. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Terhesen semmi támogatás nincs. Szüléa után. Csp gyes 1x anyasági
2019. nov. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Diplomás gyed vagy gyes, csp, anyasági és én a helyi önkormányzattól kaptam 150ezer Ft-ot mikor megszületett a kicsi. Nem minden önkormányzat ad, kérdezz rá védőnőnél is hogy van-e ilyen ott ahol laksz.
2019. nov. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Diplomás gyed-re leszel jogosult ha már volt két aktív féléved és egy éven belül megszületik utána a baba. Mellé családi pótlék is jár.
2020. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!