Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Semmit nem tudok ezekről a...

Semmit nem tudok ezekről a járulékokról. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Természetesen utána olvastam,de annyi féle módon számolnak különböző mértékű járulékokat, hogy össze vagyok zavarodva, mivel sosem érdekelt ez a téma,de lehet, hogy most egy-két éven belül aktuális lesz.


Szóval határozott idejű közalkalmazotti jogviszonyom van 5éve és most nyárig, plusz őstermelő vagyok hobbiból.

Én úgy terveztem, hogy a munkaszerződésem lejárta után, már csak a hobbimal fogok foglalkozni és nem szeretnék már senkinek dolgozni. Magamnak csak.

Viszont akkor ha jól olvasom nem fogok valami számottevő összeget kapni havonta,ha jövőre vagy az utáni évben gyermeket vállalunk, hiába dolgoztam végig előtte 10 évig bejelentve folyamatosan!? A nem bejelentett éveket nem is számolva! Páromnak meg egyáltalán nincs bejelentett jövedelme.

Mi lenne a megoldás szerintetek?



2019. nov. 27. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindig az utolsó fél évből számolják a gyedet és társait, illetve bejelentettnek kell lenned a szülés napján (bár ezt megkerülheted szerintem az őstermelőivel, de majd nálam okosabbak javítanak). Szóval érdemes úgy időzíteni a babát, hogy mèg dolgozz a szülés előtt. Mivel határozott a szerződésed, utána úgysem kell visszamenned.
2019. nov. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Egyik őstermelő kolleganőm,tudom hogy épp a gyermek tervezés miatt lett KATA-s vállalkozó. Majd megkérdezem miért,de ebből következtetek, hogy a főállású őstermelői nem jó a GYED-hez. Én ráadásul nem is csinálom olyan nagyban, tényleg csak hobbi szinten. Ami persze ha itthon leszek nyártól,kicsit bővül majd,de azért nem annyira, csak egy kis mellék keresetté. Eddigi tervek szerint.
2019. nov. 27. 10:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy időzíteni pedig már nem tudom, hiszen ha már most várandós lennék sem szülnék a szerződésem lejárata előtt. De eddig még nem is terveztem gyermeket.
2019. nov. 27. 10:51
 4/6 A kérdező kommentje:

Kérlek szépen segítsetek ötletekkel! Én nem értem,ez a fórum mindig pörög,sok a válasz,ide meg nem ír senki.:(

Próbálok előre gondolkodni, próbálom az álmaimat megvalósítani. Ha mondjuk az lenne a legjobb megoldás, hogy indítsak vállalkozást, akkor azt pl.már az alatt el kéne kezdenem,míg tart a szerződésem, hogy megnézzem egyáltalán működik-e, illetve megéri-e majd főállásként is működtetni. Vagy járulék szempontjából az őstermelőivel is megyek valamire? Vagy nem tudom most még megvalósítani az álmom, hogy már nem dolgoznék senkinek? De az meg olyan visszás, hogy úgy helyezkednék el valahova nyár után, hogy tudván tudom, hogy nem sokkal később gyermeket tervezünk. Nem? Kérlek mégegyszer, hogy segítsetek,mert tanácstalan is vagyok és abszolút nem kompetens ebben a gyes-gyed stb.témában. Köszönöm!

2019. nov. 29. 08:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia. Kezdjük a cseddel, azt kapnád a legkorábban.

"Csecsemőgondozási díjra jogosult az a nő, aki a gyermeke születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt, és akinek a gyermeke


-a biztosítás tartama alatt vagy

-a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül születik, vagy

-a biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül születik."

Magyarán, biztosítottnak kell lenned. Mikor vagy biztosított? Ezt most nem másolom, hosszú lenne. Tbj 5. paragrafus

[link]

Van szó benne őstermelőről, i pont, de bizonyos feltétekekhez köti. Olvasd át.

2019. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 galager válasza:

Szia!

Röviden: csak gyest fogsz kapni végig. Ha katás vagy akkor sem jut számottevőel több mivel ott sem adózol túl sokat és nincs bevételed sem annyi. Valamint esélytelen nyereségesen kitermelni a kata játulékát.

Én őstermelő családi gazdálkodó vagyok családommal. 50es szarvasmarha tenyészettel földekkel foglalkozik a család. De így sincs akkora bevételünk hogy gyesnél több járjon. Ahoz többet kellene adóznunk.

Már a 3.gyerkőcük is 1 éves. Idén 5 éve hogy gyesen vagyok. Sajnos az őstermeléssel nem kel ennél több. Viszont a bevételböl jól megélünk.

2020. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!