Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet apa bankszámlájára is...

Lehet apa bankszámlájára is kérni a gyest/családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Postai úton kapom jelenleg a gyest és a családit, de szeretném kártyára utaltatni. Páromnak van bankszámlája, nekem nincs. Lehet-e rá kérnem, vagy mindenképp csináltatnom kell sajátot?
2020. jan. 2. 15:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Lehet kérni.
2020. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Lehet kérni akármilyen számlára de nagyjából 10 perc nyitni egy bankszámlát. Nem is értem manapság ki az akinek nincs...
2020. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Elöször is pénzt NEM kártyára, hanem bankszámlára utalnak!

Másodszor akármilyen számlát megadhatsz, csak nem feltétlen okos dolog más számlájára kérni a pénzt, mert attól kezdve az övé, nem a tiéd.

Harmadszor ma már alap lenne minden embernek saját számla, nem a középkorban élünk!

2020. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Első, köszönöm szépen a segítséget! 😊
2020. jan. 2. 15:42
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Miért olyan alap dolog? A férjem vállalkozásában dolgozok. Milyen ésszerű is lenne, ha utalgatna és mindezért fizetném a kezelési költséget is. Kőkor ide vagy oda.
2020. jan. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk is csak egy bankszámlánk van a férjemmel. De mivel közös számla nem lehet már, így az ő nevén van, én pedig meghatalmazott vagyok.

Én arra kapok mindent. Táppénz is arra jött anno, családi, csed, gyed, anyasági, adókedvezmények, fizuk, minden.

2020. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Lehet. Bár fura, hogy neked nincs.
2020. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
tegnap 16:04-es: és ha valamit venni akarsz, akkor "kérsz" a férjedtöl rá pénzt??!?!?!?!?!? Mert ugye az az Ö számlája, neked meg nincs pénzed!
2020. jan. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%
Egy normális párkapcsolatban nem gond kérni.
2020. jan. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
8 😀ne viccelj már, hol nem lehet kpval fizetni? Szted azért mert nincs vkinek számlája az nem tud létezni? És nem kérek a férjemtől mert közös kassza van ő se kér tőlem.
2020. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!