Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed/Gyes után hogyan tovább?

Gyed/Gyes után hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez még a jövő zenéje, de a főnököm közölte, hogy ne is álmodjak róla, hogy "vissza vesz" szülés után ( ami februárban esedékes)... Ez eléggé aggasztó, hogy így kellett elválnunk,-nem igazán örült, hogy terhes lettem, holott tudta, hogy szeretnénk és tervben volt 2 éve.. - Tudom, hogy ma már nem úgy megy mint régen, de aggódom, hogy mi lesz később velünk. A férjem dolgozik, nyugtat, hogy ne aggódjak,de ez azért természetesen én magam is szeretnék dolgozni,hasznos lenni.

2020. jan. 5. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyes alatt vagy után (ha lesz tesó, akkor a következő gyes alatt/után) elkezdesz munkát keresni. Gyes lejártakor kiveszed a régi helyen a szabadságokat és mivel köteles visszavenni, gondolom közös megegyezéssel felbontjátok a munkaszerződést. Kb. Ennxi.
2020. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Kezdj el már most munkát keresni, nem olyan bonyolult ez.
2020. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már most?

Még meg sem született a Baba!

Ez a párbeszéd a főnökömmel nem régen hangzott el, amikor elköszöntem!

2020. jan. 5. 18:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy értelmeztem, hogy most esedékes a visszatérésed. Mikor esedékes lesz, előtte elkezdesz munkát keresni. Ki tudja mi lesz még 2-3 év múlva. Addig tanulsz, fejleszted magad, esetleg szerzel még egy végzettséget. Én ezt tettem. Találtam is egyből munkát, amint bölcsibe ment.
2020. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Köteles visszavenni, ez nem az ő döntése, törvény van rá. Egyébként igen, mielőtt visszatérnél a munka világába, már akkor kezdj el munkát keresni, az eredeti munkahelyedre meg visszamész 1-2 napot vagy kiveszed a szabadságaidat.
2020. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Köteles visszavenni, igen és? Visszaveszi, majd pár nap múlva kirúgja, ez ennyi.


Ráérsz ezen majd akkor aggódni, ha ott tartasz, hogy vissza kell menni dolgozni.

2020. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, csak akkor lépünk bele a folyóba, ha odaértünk. Ez legyen most a jövő problémája, te viszont a jelenben élj.

Én már ott tartok, hogy aggódnom kell miatta. Bár nekem a főnököm azt mondta, hogy "számodra mindig lesz itt hely", de olyanok a körülmények, hogy kisgyerekes szülő számára nem élhetőek. A bölcsibe kb sose érnék oda, a kollégáim biztos, hogy kikészítenének, ha még is elmennék "hamarabb".

9 helyre pályáztam decemberben, egy részmunkaidős hely kivételével, mind szakmámba vágó. Eddig 3 interjún voltam, ebből 3x meg is kérdezték, hogy ki lesz a gyerekkel ha beteg. Bár egyik mégis jól sikerült és remélem behívnak a szakmai részre is.

Szóval ez van a gyed/gyes után, de ezzel neked még nem kell foglalkozni. Én se foglalkozok, ha mindenkötél szakad marad a vodafone ügyfélszoli, ebben csak annyi lesz a rossz, hogy megint egy meló, amit csak azért vállalok el, mert muszáj, a szakmámban szeretnék dolgozni, ahogy eddig is.

2020. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!