Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy tudnám megúszni h vissza...

Hogy tudnám megúszni h vissza kelljen menni dolgozni de csak azt a huszonezret kapjam?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 14 hós lányom,akinek 2 évesen bölcsibe kéne menni nekem meg vissza dolgozni. De nem olyan sokára szeretnénk 2. babát, tehát max 1 évre vagy annyira se mennék vissza melózni. Amit amúgy utálok! De ennyi kis időre nem tudom érdemes e munkahelyet váltani. Ha a 2. baba úgy jönne össze h a lányom még nincs 2 éves,de mire megszületne már 2,5 lenne kb, hogyan kapnék pénzt? Ha jól tudom gyest és táppénzt egyszerre nem lehet,és táppénzt is úgy h előtte újra állományba kell legyek. Vagy nem?

2020. jan. 5. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Lehet egyszerre táppénzt és gyest kapni. Ennek menete, hogy teherbe esel, jelzed a munkáltatónak, hogy meg akarod szakítani a fizetés nélküli szabidat. Visszamész egy napra, bejelented a terhessétet, másnap meg elmémsz táppénzre.


Majd otthon töltesz újabb három évet, ehhez a céghez már akkor se vennének vissza, ha akarnád (TP egy részét ők fizetik), és pillázhatsz a munkaerőpiacon két kicsi gyerekkel, hat év kieséssel. Sok sikert.

2020. jan. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Kedves utolsó. Ez az élet rensje általában egy elsőgyerekes anyukánál.

Azért nagyobb részt kettő vagy több gyerek szokott egy családba születni, és egy jó részük 2-3 év korkülönbséggel, amiben a második baba 9 hónapnyi fejlődési üteme is benne van. De az igaz, hogy nem mindenki szakítja meg a gyedet vagy gyest és iratja ki magát közben újra tp-re a másodikkal. De elég sokan mióta a jogszabály lehetőséget adott rá.

Egyéb esetben pedig ha nem megy vissza vahy tp-re vagy ténylegesen dolgozni pár hónapot amig a következőt várja, akkor valóban több év kiesés.

Erre tök jó megoldás lenne ha végre itthon is felfognák a munkáltatók, hogy igenis rengeteg munkakört meg lehet oldani home officeban vagy fél home officeban.

Akkor többen és hamarabb mennének vissza dolgozni.

2020. jan. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Ugyan gyed alatt születtek az ikreim, de nekem konkrétan a főnököm javasolta, hogy menjek vissza papíron, vegyek ki egy nap szabit és utána veszekyeztettet terheskent menjek táppénzre. Tényleg (többszörösen) veszélyeztetett terhes voltam.
2020. jan. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Előttem elmondtak mit tegyél, bár jelzem, vissza mar nem fognak venni.

Alig vártam, hogy az első után mehessek vissza felnőtt emberek közé, sosem értettem az ilyen hozzáállast, de szerintem szülj egy harmadikat is, akkor majd kapod a főállású anyaságit ami szintén lepkepuki, és jo sokáig otthon maradhatsz...

2020. jan. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Szüljél meg 5-6ot hogy ne kelljen sose dolgoznod.

Undorító a hozzáállasod. A munka természetes folyamat az életünkben, még ha van gyereked is. A te fajtád az aki segélyekert kunyizik. Vegyél erőt magadon és dolgozz le egy évet. Nem sok, kibírható.

2020. jan. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi az off-ért. Nálunk amikor egy-két munkatársam otthon volt az elsővel, és úgy jött a második, hogy vissza sem jött, ugyanúgy normálisan visszavárták 6 év után..de még csak a háta mögött sem szóltak egy rossz szót sem. Olyan is volt, hogy visszajött konkrétan pár hónapra( nem volt egy év) 2 gyerek után és jött a harmadik, újra elment, akkor is ugyanúgy örült mindenki a boldogságának. Pedig nálunk tényleg nehezen megoldható a helyettesítés, új embert keresni ez időre, betanítani, addig a többiek túlóráznak,stb. Bár az is hozzátartozik, hogy olyan helyen dolgozom, ahol pozitív teszt után már nem dolgozhatnak. Tehát ráadásul itt táppénzzel indít ilyenkor mindenki. Bocsi amúgy érdemben nem tudtam hozzászólni. Ezt inkább az előző hozzászólásokra írom. :D
2020. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

"Alig vártam, hogy az első után mehessek vissza felnőtt emberek közé, sosem értettem az ilyen hozzáállast"


Én meg ezt nem értettem sose. Pont akkortól vált bulivá az otthonlét, hogy kinőtt a csecsemőkorból, lehetett vele "csavarogni", felfedezni (a világot), jókat játszani. Hiába volt hiperszuper felfelé ívelő karrierem, jobb volt otthon. A felnőtt társaság meg már csak azért sem hiányzott, mert pont elég felnőtt társaságom volt otthon is (a férjem este).

2020. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Kicsit off ez is, de a hozzászólások mindig attól függnek, kinek milyen a melóhelye. Nem mindenkinek álom :/ lehetnek rémes kollégàid, zsarnok elmebeteg főnököd...attól még nem vagy munkakerülő csak azt a melóhelyet kívánod a hátad közepére.
2020. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha szar a munkahelyem, váltok. Nem szülök.
2020. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem dolgozni nem akarok hanem azt nem akarom csinálni amit eddig. Sajna ez olyan munka amit otthonról nem lehet. Mindenképp 2 gyereket szeretnénk nem azért h ne kelljen oda visszamennem. A 2. Baba után vállalkozni szeretnék,azt viszont megszakítás nélkül,és addig még tanulnom is kell azért nem állok neki 2 baba között.Köszönöm a válaszokat! Tehát papíron visszamegyek, vesz. terhesként itthon maradok. És ha valójában nem vagyok az akkor is adnak ilyen igazolást?
2020. jan. 7. 04:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!