Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnék vissza menni dolgozn...

Szerelem12 kérdése:

Szeretnék vissza menni dolgozni, gyesen vagyok, tudom igényelni a gyedet?

Figyelt kérdés
Nagy fiam 3 éves a kistesó 1 éves, a nagyfiúval cseden voltam majd gyeden 2 éves koráig. Majd jött a kistó, vele már csak a gyest tudtam intézni mivel sajnos nem tudtam dolgozni a 2 között. Szeretnék menni dolgozni úgy hogy a gyedet szeretném igényelni, de aszt mondta az ügyintéző hogy nem vagyok jogosult a gyedre csak a gyest tudom a munkamelett igényelni, mert nincs meg a 365 napom. De ha aszt nézem a 2 gyerek között gyedet kaptam ami ellátásnak számít, bérpapíron.
2020. jan. 7. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így elég zavaros. A két gyerek között nem kell visszamenni dolgozni ahhoz, hogy a másodikra is megjárjanak ilyenkor az ellátások. Ha viszont az első gyerek után megszűnt a munkaviszonyod és passzív jogon kaptad az gyedet (csedet), akkor valóban csak gyes jár a másodikra.

Attól, hogy most visszamész dolgozni, ha nem fog gyed járni, ha eddig csak gyesre voltál jogosult, a jogosultság feltételeinek a szüléskor kell meglennie, nem később.

2020. jan. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyed igénylés feltétele: szülés előtt 365 nap biztosítási jogviszony és a szülés napján is biztosítási jogviszony. Ha ezek szüléskor nem álltak fennt, akkor nem vagy jogosult.
2020. jan. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Majd jött a kistó, vele már csak a gyest tudtam intézni mivel sajnos nem tudtam dolgozni a 2 között. "

Fizikailag nem mentél vissza, de közben élt a munkaviszonoyd, vagy megszűnt a munkaviszony, és ezért?

Ha nem volt munkaviszonyod, mikor a kicsi született, akkor rá vcsak gyesre vagy jogosult, ebben az esetben jól mondta az ügyintéző.

Ha vidzont volt munkaviszonyod, miért csak gyest igényeltél eddig a kicsire?

2020. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem volt munkaviszony a 2 között.
2020. jan. 7. 17:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem jár a gyed. Az csak akkor jár munka mellett, ha egyébként is kapnád.
2020. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha mar a tesóval is a gyest kaptad csak, akkor azért van mert nem voltál jogosult gyedre. Ha nincs munkaviszony igényléskor vagy az azt megelőző 42 napban akkor nem jár csed, és innentől fogva gyed sem.
2020. jan. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!