Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből számolnak majd CSED...

Miből számolnak majd CSED -et, meg GYED-et 2. gyereknél?

Figyelt kérdés

2018. augusztusi a fiam, július közepén mentem el tp-re (2 hét) majd szülési szabadságra majd szülni. Jelenleg gyeden vagyok 100ezer a gyed, 12200a csp összege. Tavaly 2019-ben 195ezer volt a bruttó bérem, idén emelték 210 600-ra. Júliusra vagyok kiirva a 2.babával. Most miből fogják számolni a CSED-et, GYED-et?

Köszönöm a segítséget.



2020. jan. 9. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mész vissza dolgozni, akkor ugyanabból, mint az elsőnél.

Ha az új garantált bérminimum után szeretnél csedet, gyedet kapni, akkor vissza kell menj dolgozni, vagyis min. 1 nap szabit ki kell vegyél, majd tàppénzre menni. Táppénz mellett a gyedet kapod tovább.

2020. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ebbe a munkáltató ha nem cég hanem közigazgatás akkor belemegy? Vsgy ezt nekem kell kérni?

Ez miatt ugye nem rúghatnak ki?

2020. jan. 9. 23:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem rúghatnak ki, hiszen terhes vagy.
2020. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!