Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért vonnak le előre gyerekta...

Miért vonnak le előre gyerektartast a gyedből?

Figyelt kérdés
Hóközi utalással kaptam az első gyedet mivel én veszem fel a jelenlegi feleségemmel való közös gyermekünkre. Havi fix 50ezret fizetek gyerektartaskent az előző házasságomból való gyerekre. Nem annyit kaptam amennyit kellett volna és azt mondták hogy valamennyit vontak belőle gyerektartaskent a következő fizumból legközelebb nem vonnak annyit. Ez miért van ez milyen rendszer?
2020. jan. 21. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ki mondta? Tőle kérdezd, miért.
2020. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Határozaton amit kaptam azon volt egy telefonszám ők mondták akik elbíráltak. Sajnos ők se mondtak konkrétumot hogy miert vonnak belőle le előre.
2020. jan. 21. 19:47
 3/11 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy nem fix 50e van a határozatban, hanem a jövedelem X%-a (ami esetedben 50e) ?
2020. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A gyt-t mièrt így vonják? Nem fizeted rendesen? Nincs esetleg elmaradások?
2020. jan. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3-as már fix összeg a gyt, és nem százalékot állapítanak meg.
2020. jan. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5!


Egyreszt nem tudhatod, mikori az ítélet, másrészt ma is van olyan, főleg mozgó béreknél, hogy x százalék, de minimum y összeg.

2020. jan. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fix összeg 2 éve és vonják belőle egyből.
2020. jan. 22. 09:48
 8/11 anonim ***** válasza:
akkor valószínűleg "munkabér" volt feltüntetve utalási címként és ezért vontak belőle... ezzel a későbbiekben is lehet lesznek gubancok, érdemes lenne másik számlaszámra kérni, vagy még jobb, ha postán.
2020. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen munkabérként volt feltüntetve azt mondták most utána kérdeztem hogy mivel hokozi utalás vontak belőle előre de így a következőnek nem kap semmit csak márciusba. Nem sok értelmet látom.
2020. jan. 22. 11:19
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ez a berprogramban úgy működik, hogy a te “fizetésed” be van terhelve mindig a következő összegre. Így az első utalásból a program automatikusan vonja a beállított levonásokat. Így ha a gyedet most előbb megkaptad a gyedbol szedtek le a fizudbol meg már nem. De valószínű egyben fogod kapni a fizuval majd ez csak egyszeri alkalom volt a hokozi miatt. Egyszerűen a gyt várakozott az utalasra a rendszer meg automatikusan felkapta, illetve annyit amennyit törvényesen felkaphatott belőle. Ezek szerint legalábbis, ha nem az egészet utaltak. Amúgy szerintem ez egy sima adminisztrációs hiba csak visszacsinálni elég bonyolult lenne.
2020. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!