Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lassan lejár a GYES. Kivehetem...

Lassan lejár a GYES. Kivehetem a szabadságot, ha eljövök a cégtől vagy kifizetik?

Figyelt kérdés

Lassan lejár a GYES-em, és megy oviba a kislányom.

A munkahelyem közbe másik városba költözött, ahova nem fogok tudni bejárni. Ezért új munkahelyet fogok keresni.

Viszont van felgyűlve kb. 45 nap szabadságom.

Kérhetem, hogy letöltsem még ezt a kb. 2 hónapnyi szabadságot úgy, hogy utána nem megyek vissza hozzájuk?

Vagy elutasíthatják, és kifizetnek egybe, majd megszüntetik a munkaviszonyom. (7 éve dolgozom náluk.)

Jó lenne az ovikezdésnél még az a 2 hónap míg beszokik.


2020. jan. 31. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szabadságot mindenképpen meg kell váltani, akár visszamész, akár nem.
2020. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát letölthetem itthon azt a 2 hónapot, ugye?
2020. jan. 31. 12:51
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha felmondasz, akkor kifizetik. Olyankor nincs olyan opció, hogy letöltöd. Ha mindenképpen szabadságként szeretnéd, akkor jelezd, hogy visszamennél dolgozni, és miután a szabi lejár, mondj fel.
2020. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tudják, hogy a messze lévő városba nem fogok tudni visszamenni. Vettek is fel mást.

Szóval, az nem opció, hogy azt mondom visszamegyek.

Csak szeretnék addig náluk maradni, míg letöltöm. Ne csak kifizessék.

2020. jan. 31. 12:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Ha felmondasz akkor kifizetik.
2020. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Úgy nem mondhatok fel, hogy pl. lejár a GYES október 2-án, de én csak december 5-tel mondok fel. Addig pedig letöltöm?

Persze ha addig találok új helyet, akkor ahhoz igazítom a felmondást, csak jó lenne a beszoktatásnál kihasználni kicsit ezt az időt.

2020. jan. 31. 13:01
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Akkor jelezned kell, hogy te visszamész dolgozni. Amit legalább 30 nappal előre be kell jelenteni. Akkor kiadják a szabikat, majd utána fel tudsz mondani. De ha te szabi közben felmondasz, akkor a még hátralévő szabik kifizetésre kerülnek. Így ahogy te gondolod, nem kivitelezhető. Vagy kiveszed a szabikat, majd felmondasz, vagy felmondasz a gyes után, de akkor kifizetésre kerül a szabi.
2020. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%

Jaj ne beszéljetek már marhaságot.

Írsz egy levelet, hogy x nappal visszatérsz a munkába, és ettől a naptól kéred a még bent levo szabadsagod kiadasat. Kiszamolod, hogy pontosan mikorra esik a 45. nap szabadsag, onnan vissza szamolsz 30 napot. E 30 nappal korabbi datum elott egy hettel irsz egy felmondast, amiben kered, hogy x nappal felmondasz, a 30 napos felmomdasi idore tekintettel az x+30 napon szuntesse meg a munkaviszonyodat.

De nem valószínű amúgy, hogy 45 nap szabadságod lenne

2020. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8, persze, csak ha úgy is tudják, hogy nem fog tudni bejárni, meg van is helyette már más, akkor nem fogják megvárni, hogy, ő mondjon fel. Elküldik ők.

Abban viszont az a jó, hogy 7 èv után már jár vègkielègítès is, szóval rosszul nem járnál kèrdező abban az esetben sem.

2020. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8-as, van 45 napom.

Abban az évben, amikor ősszel szültem nem vettem ki egy napot se, így időarányosan volt 1 gyerekkel 18 napom szülésig.

Utána a CSED és a GYED első fél évére járt 23 nap, plusz addigra 2 gyerek után még 4 nap.

Így 45 napom van benn, de ez rajta is van a munkapapíromon minden hónapban.

2020. jan. 31. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!