Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha lejár a gyedem, és utána...

Ha lejár a gyedem, és utána várandós leszek, akkor táppénzt, vagy gyest fogok kapni, amég meg nem születik a baba?

Figyelt kérdés
Ti hogy időzítettétek a következő gyereket? Visszamentetek előtte dolgozni? Szeretnénk kistesót, de nem tudjuk, hogy anyagilag hogy jönnénk ki a legjobban.
2020. febr. 3. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem tudjátok, akkor menj vissza dolgozni kb egy évre. Nem kötelező azonnal kistesót csinálni, csak mert lejár a gyed.
2020. febr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kapsz gyest a nagyra, illetve mellé tp-t a terhességre (ha úgy intézed)
2020. febr. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Visszamentem dolgozni, mert mi nem a családtámogatásokhoz időzítettük a gyereket.
2020. febr. 4. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha lejár a gyed, utána meg 1 évig GYES jár(na). Ha bejelented előtte 30 nappal írásban, hogy te most megszakitod a fizetés nélküli szabidat és visszamész dolgozni, ezt kötelesek elfogadni. Innentől kezdve ha már terhes vagy újra, nem mész ténylegesen dolgozni hanem egyből tp-re veteted magad.

Így akkor tp fog jarni ismét.

Ha úgy szakitod meg a fiz.nélkülit és kezdesz el ténylegesen dolgozni hogy még nem vagy terhes, akkor akár fel is mondhatnak neked. De nem tudom ettől mennyire kell ott félni, nálunk mi nem szoktunk felmondani szülés után a kismamáknak. És persze ez a tp-s dolog nem korrekt, de járható kiskapu.


Üdv. 20 hetes szakmabeli kismama.

2020. febr. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Visszamentem a 2 gyerek közt dolgozni. Nem bírtam volna 2 kicsivel itthon. Nekünk jobb a nagy korkulonbseg.
2020. febr. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Mi ugy jönnénk ki jobban, ha nem mennék vissza, mivel messze van a Munkahely és ezért sok a költség (utazás, kaja).

A Csed-m meg 500 ezer felett van, amit a jelenlegi szabályok szerint kapnék a gyed és gyes mellett.

Ettol függetlenül én szerintem vissza fogok menni, nem tudnék több évet egyhuzamban itthon lenni.


Azt megmondani, hogy neked hogyan lenne jobb, kellene pár adat:fizetés,Munkahely tipusa/pozíció

2020. febr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


Amúgy jelenlegi szabályok szerint jár egyszerre minden: gyes+tappenz (terhes vagy) , aztán gyes+csed (szüles utan 168 nap) , gyes+gyed (nagy 3 éves és kicsi 2 éves koráig)

2020. febr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gyárban dolgoztam, 4 műszakban. Ha visszamennék, csak 2 műszakban tudnának alkalmazni, ami ugye kevesebb fizu, kevesebb csed, gyed lenne. Ha egyáltalán visszavennének,mert ugye gyárban nem foglalkoznak ilyenekkel, ha 4műszak van, akkor vesznek fel olyat, aki tud 4műszakba dolgozni. Most a gyedem 158000 ft, és nem a családtámogatásokra időzitjük a gyerekvállalást, de úgy gondolom, kb 3év korkülönbség az ideális, és sajnos igenis nagy kiesés lenne, ha 1 évig csak gyest kapnék. De ha kapok alatta táppènzt, akkor nyugodtan fogjuk bevállalni a következőt. Köszönöm a válszokat!
2020. febr. 4. 10:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok megint.


Ebben az esetben én nem mennék vissza.

Amúgy most kedvezmény szabály van, ami azt jelenti h ha visszamesz 4 órába, de a nagy 4 éves koráig lesz baba, akkor ugyanazt a pénzt kapod mint az elsőre. Nem lehet kevesebb.


Ha gyed alatt leszel terhes, akkor meg ahogy írtam gyed+tappenz.

2020. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!