Gyed után automatikusan gyesre megy az ember? Úgy értem ha határozatlan idejű munkaviszonyom van (illetve volt) akkor ugye nem kötelezhet rá a munkáltató, hogy a gyermek 2. életévétől újra dolgozzak?

Figyelt kérdés

Igazából a kérdést azért teszem fel, mert a munkáltatóm már egy közelebbi kollégámtól kérdezgette hogy vajon hogy tervezem a jövőt, nem tudja-e véletlen.

Sajnos azért került erre sor, merr nem tudtak megfelelő helyettessel pótolni és szerintem már nem akarnak próbálkozni, hanem fix embert keresni/találni. Csak sajnos ez a bizonyos munkahely nem igazán kecsegtető, sem a hely szempontjából, sem a fizetés szempontjából. (Egyébként egy tanári félállásról van szó)

Tehát ha úgy írnak ki pályázatot hogy határozott idejű helyettest keresnek, akkor valószínűleg a kutya sem fog rá érdeklődni.

Vagy legalábbis nagyon kevesen.

Én jelenleg gyeden vagyok, 1 éves a gyermekem. És úgy tervezem hogy maradnék itthon a 3.év végéig. Amennyiben közben megfoganna a 2.gyermek akkor pedig természetesen tovább. Tervezzük, de még várni szeretnénk vele.

Ha tehát lejár a 2.év is, én automatikusan maradhatok otthon?

Megkérdezheti a munkáltatóm, hogy tervezünk-e második gyermeket?

Arra is kiváncsi volt, hogy a gyerek, gyerekek után visszamegyek-e erre a helyre, ezt megkérdezheti?


(Utóbbira a válasz nem biztos..)



2020. febr. 15. 08:29
 1/8 A kérdező kommentje:
*Elírtam, bocsánat. Nem a 3.év végéig maradnék otthon természetesen, hanem a gyermek 3.életévéig.
2020. febr. 15. 08:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdezni bármit lehet.
2020. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meddig kérted a fizetés nélküli szabadságot?
2020. febr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

3-asnál a pont.

A Gyed megkezdése előtt fizetési nélküli szabadság kérelmet kellett (volna) leadnod (törvény rögzíti), abban rögzítve hogy meddig maradsz...

2020. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A fizetés nélkülit a gyerek 2.életévéig kérhettem. Utána (nekem legalábbis a gazdasági ügyintéző ezt mondta) egy újabb kérvényt kell majd leadnom a Gyes idejére.
2020. febr. 15. 13:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor a gyed lejárta előtt elküldöd az új kérelmet a gyerek 3 éves koráig és kész. Kérdezni meg bármit kérdezhetnek, nem muszáj válaazolni.
2020. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen nincs, hogy csak addig kérhetted. Kérhetted volna rögtön 3 évig.

"Átvertek". ;)

Mondjuk mi céljuk vele? Ki tudja, lehet így akarnának majd rávenni egy közös megegyezéses felmondásra. Légy résen! Törvény mondja ki, hogy 3 évig meg kell adniuk a fizetés nélkülit.

2020. febr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ha korrekt a munkáltató akkor úgy fer ha te is őszinte vagy. Mond el a terveket, hogy helyetted felvehessen valakit. Ha meg vissza akarsz menni de csak később akkor mond azt. De valótlant állítani ami miatt ő nem tud rendes munkaerőt szerezni szemetség. Főleg, hogy tanári állás. A gyerekeknek se mindegy ki tanítja őket.

Nyilván nem kötelező mindent elmondani, de azt, hogy nem akarsz visszamenni most hanem csak később azt közölni kellene.

2020. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!