Valaki tud ebben segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy kilányom, és most szeretnénk még egy kisbabát, kb jövőre tervezzük. Jövő októberben tellik le a 3 év, tehát akkor kellene vissza mennem dolgozni. És ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem, mert nekem olyan össze-visszaság az egész. 1. kérdés: Ha lejár a Gyed akkor a kormányablakban kell igényelnem a Gyes-t? A munkahelyem intézte a Csed-et és a Gyed-et, és akkor a Gyes-t már nekem kell intézni? 2.kérdés: Ha terhes leszek akkor újra táppénzre vesznek, vagy ez hogy van? Vagy csak akkor vesznek táppénzre ha lejárt a 3 év? 3.kérdés: A 2. gyerekre is járni fog a Csed, Gyed? Előre is köszönöm a válaszokat?
2020. febr. 16. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első kérdésre igen a válasz, a gyest neked kell intézni.

A többi kérdés. Ha jelenleg gyeden vagy de lejár a két év akkor elvileg a munkáltatód gondolom érdeklődni fog a terveid felől. Amúgy is beszélni kell róla, hogy mikor szeretnél visszamenni dolgozni.

Szerintem ha gyes alatt akarsz teherbe esni akkor várd meg amíg pozi a teszt, menj el orvoshoz aki megerősít, hogy babát vársz és kérd, hogy javasolja a táppénzre vételt ugyanis már a háziorvos adja a tp-s papírt. Akkor jelezd a munkáltatódnak, hogy, kéred a fizetés nélküli szabadság megszüntetését. Akkor ugye kiírják a szabikat. És te akár már rögtön elmehetsz táppénzre. Fog járni a csed és a gyed is, ugyan annyi szerintem mint az első gyerekre.

És a táppénz mellé kapod a gyest is igen. :) Pont ebben a cipőben vagyok csak én még gyeden.

2020. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. febr. 16. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!