Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Méltányossági CSED-re így van...

Méltányossági CSED-re így van esély?

Figyelt kérdés
14 nap hiányzik a rendes CSED-hez.. Meg is lett volna, de a babóm másfél hónappal hamarabb érkezett. Mennyi esély van rá, hogy megkapom? Illetve az elbírálása körülbelül mennyi idő? Köszönöm ha tudtok segíteni
2020. febr. 25. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Amíg a kórházban vagytok maradj táppénzen így meglesz a 14 nap
2020. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 napra nem kaptam meg a naggyal a méltányosságit, szóval aligha hiszem, hogy 14 napra megkapnád. Amúgy én ugy tudom, nem maradhatsz táppénzen, ha megszületett a baba, hiszen a csed a baba legkésőbb születésének napjától jár, így onnan számolnak vissza, tök mindegy, hogy tappénzen maradnál vagy sem.
2020. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szülési szabadságra írtak be. Akkor nem fűzök hozzá reményt :( Köszönöm szépen
2020. febr. 25. 12:20
 4/7 anonim ***** válasza:
2020. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1, ez nem így működik, ugyanis a gyermek születéséig kell meglennie a szükséges időnek, hiába lesz tp-n a születés után, azzal nem növeli a napok számát.


Kérdező, én a csedet nem kérném, mert ritka a két méltányossági ellátás, inkább a gyedet kérném méltányosságra. Viszont 6-os kóddal megpróbálhatod a tp-t (csedre nem jogosult), majd gyes, aztán méltgyed.

2020. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdező, én a csedet nem kérném, mert ritka a két méltányossági ellátás, inkább a gyedet kérném méltányosságra."


Ez így van, kètszer nem gyakorolnak mèltányosságot, tehát ha a csed-et megadják, a gyed-et már biztosan nem fogják.

Viszont a gyed-et már apuka is tudja igènyelni munka mellett is, amennyiben jogosult rá.

2020. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
van rá példa, hogy mindkettőt megadják, nekem kétszer sikerült, egyszer majdnem egy hónap kellett, de ott olyan peches volt anyuka, hogy egy éven belül két munkahelye szűnt meg.
2020. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!