Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan lehet elintézni hogy...

Hogyan lehet elintézni hogy Ausztriából kapjam a gyest?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy bejelentett lakcím és határozatlan idejű munkaszerződés kell hozzá? Azt is nézik mióta dolgozol kint? Mennyi időre kapnám? Lécci segítsen aki jártas a témában
2020. febr. 25. 12:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Jah és olyan írjon aki tudja is, mert sok olyan választ láttam itt, hogy “szerintem” meg “gondolom” az annyira rajtam nem segít :)
2020. febr. 25. 12:39
 2/3 A kérdező kommentje:
Most komolyan senki nem kapott még kintről gyest?😃
2020. febr. 25. 16:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyi, én kint lakom Ausztriában, de leírom, ismerőséknél hogyan volt, tehát ez nem egy "szerintem", meg "gondolom" válasz, de előre jelzem, NEM ÉN VAGYOK!


De jó lenne tudni, kint lesz-e lakcímed, dolgozol-e már, mert úgy sokkal könnyebb lenne segíteni.


Biztos, hogy nem kell állandó lakcím Ausztriában, a határmenti ingázók máskülönben nem kapnának pénzt. A Kinderbetreuungsgeld jár, max 2 évre, de ha csak egy évre, vagy kevesebbre kéred, akkor kérheted azt is, hogy a fizud alapján számolják, ami a nettó béred 80%a. Ez persze csak annak éri meg, aki sokat keresett előtte is. A kinti családi pótléknak csak egy része jár, ha a gyerekkel nem éltek Ausztriában. Ha van ott bejelentett címetek, akkor is vigyázni kell, mert ha megbuktok, hogy mégsem ott laktok, akkor vissza kell fizetni. Viszont a családi pótlékot előbb kell megigényelni, mint a Kinderbetreuungsgeldet, de vigyázni kell, mert visszamenőleg csak 4 hónapra fizetnek. Szóval mindent nagyon gyorsan kell intézni. Még így is több hónap, mire kapsz pénzt, HA nincs kint bejelentett lakcímed. Ha van, akkor megvan pikk-pakk. Viszont a családi pótlék igényléséhez kell "letelepedési engedély" amit akkor érdemes megcsinálni, mikor van melód, mert arra hivatkozva könnyen kiadják. Ha már megszültél, akkor macerás, ez tapasztalat.


Kell a szülés előtt 5 orvosi vizsgálat. Itt nincs ilyen egyszeri anyasági támogatás vagy mi, szóval nem ahhoz kell. Itt nincs védőnő, tehát más pecsét nem jó. Meg a szülés után a gyereknek is kell egy csomó kötelező vizsgálat, kb havonta, amit 1 éves koráig le kell adnod igazolást, különben megvonják utána a zsetont.


Viszont a melóhelytől kell az utolsó 3 hónapról kimutatás, hogy mennyit kerestél, ez alapján pedig kapsz a szülés előtti és utáni 8 hétben egy bizonyos Wochengeldet, ami egy picivel több, mint ami a nettód volt.


Amit nem tudok, az az, hogy mennyi munkaviszonynak kell meglennie ahhoz, hogy kapj pénzt.

2020. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!