Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes alatt várandósság,...

Gyes alatt várandósság, táppénz, vetélés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos sehol nem találtam választ, az a kérdésem, hogy volt e már valaki olyan helyzetben hogy gyes alatt várandós lett, elment táppénzre és elvetélt? Utána mi történik? Maradsz gyesen és ha újra várandós leszel megint mehet táppénzre vagy utána már ki is rúghatnak? Arra gondolok hogy ha megszüntetted egyszer a fizetés nélküli szabidat és táppénzen vagy már. Mert sajnos a volt barátnőm volt a munkaadóm és hát johiszemű voltam.. 1 évig nem kaptam fizut mert hát majd odaadja, nekünk nincs szükségünk még rá neki meg igen, közben mással is átvágott és nagyon rosszba lettünk. Stb. Köszi előre is!!

2020. márc. 1. 07:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetett terhesség, pajzsmirígyprobléma, illetve ha valaki tudja hogy hol lehet ezt megkérdezni, azt is megköszönöm, oep vagy kormányablak?
2020. márc. 1. 08:00
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
A munkáltatóval való viszonytól függetlenül, ha táppénzen vagy akkor hivatalosan visszatértél állományba. Ha vetélés következik be, miután felépültél munkaképes leszel, onnan pedig a munkáltató dönti el, hogy igényt tart-e a munkavállalóra vagy sem.
2020. márc. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy gyes mellett dolgozol, vagy kéred újra a fizetés nélküli szabit, és maradsz otthon csak gyesen. Ha dolgozol akkor értelemszerűen mehetsz táppénzre ha terhes leszel, ha viszont maradsz gyesen, és közben leszel újra terhes, akkor megint végig kell csinálni a fizetés nélküli szabadság megszűntetés procedúrát, mint amivel eljöttél most táppénzre.
2020. márc. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azt kifelejettem, hogy ha nem áll fent a terhesség, akkor már nem él a védettség. Szóval akár ki is rúghat.
2020. márc. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Ilyenkor jogszerűen kirúghat, mint a sicc.

Hisz terhesség nem véd, fiz.nélküli már nem véd, mert állományban vagy önszántadból. Vagy esetleg dolgozhatnál?

(Ezért nem kell a munkáltató költségére tp-re menni rögtön gyedről/gyesről... Illetve legalább a 12. hetet illene megvárni)

2020. márc. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem nem megyek, 1 évig nem ksptam fizut mert majd ideadja meg átvágott sok sok mindennel pénzel, nég én adtam neki kölcsön is.. És hát a munkakörömön kívül is én intéztem mindent, MINDENT!! Emelnem is kellett volna de mivel veszélyeztetve voltam így mondtam higy persze mindent csak 3kgonként..33.hétig dolgoztam h9gy ne legyen szarba.. Onnan vitt el a mentő.. De elmegyek ennek a szemétnek a terhére tbre.. Csak annyi volt a kérdésem hogy vissza mehetek e egy esetleges vetélés után még fizetés nélkülire. Köszönöm!
2020. márc. 1. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem mehetsz, ha egyszer már magad szakítod meg a fizetés nélkülit.

(A törvény egyébként nem tiltja)

2020. márc. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 évig ingyen dolgoztál meg kölcsön is adtál neki és nem volt gyanús a helyzet?

Nem bántásból, de a jelenlegi problémád csak magadnak köszönheted. Pénzkérdésnél nincs helye barátságnak...

2020. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!