Terhes vagyok. Ha. Most indítok egyén8 vállalkozást GYED-et fogok kapni, vagy GYEST?

Figyelt kérdés
Január 30.-án jóttem el a munkahelyemről ahol 6 évig dolgoztam. Egyén8 vállalkozást szeretnék indítani de közben kismama lettem. Ha elindíto a vállalkozást GyED-et kapok vagy GYESt?
2020. márc. 9. 06:39
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2020. márc. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes felkeresned egy témában jártas könyvelőt vagy adótanácsadót, mert még rosszabul is járhaszt, ha kata-s adózasi formát választasz... Hanyadik hónapban jársz? Ugye GYED-hez nem szükséges, hogy folyamatos legyen a biztosításod (terhességet megelőző 2 éven belül legyen 365 nap biztosított jogviszony). Kérdés, ilyenkor miből számítják majd a GYED alapját? Ha Kata,-ból, akkor függ az általad befizetett adó mértékétől. De ne számits nagy összegre.

Szerintem ha csak a terhesség miatt választanád ezt az adózási formát, akkor ne tedd, mert lehet rosszul jársz a végén.

Miért döntöttél így, hogy eljössz évvégén a munkahelyedről és nem várod meg a szülést?

2020. márc. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ugye GYED-hez nem szükséges, hogy folyamatos legyen a biztosításod"


De az kell, hogy a szülés pillanatában be legyen jelentve

2020. márc. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!