Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha egyből a próbaidő lejárta...

Ha egyből a próbaidő lejárta után leszek terhes, akkor már biztosan kapok GYED-et?

Figyelt kérdés

Még nem dolgoztam, mert még tanulok. Most viszont épp munkát keresek, és az a tervem, hogy amint lejárt a próbaidő, próbálkoznánk a babával. Ha tegyük fel egyből sikerül, akkor ugye 3 hónap próbaidő + 9 hónap terhesség = pont meglesz az 1 év szükséges munkaviszony, hogy kaphassak GYED-et.


Ez így működőképes?



2020. máj. 21. 19:11
 1/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
65%
Fhú, na ez az ok, amiért ha vállalkozó lennék, egy nőt sem alkalmaznék, max 45+ felett.
2020. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Működőképes, de ne csodálkozz, ha a munkáltató nem fog tárt karokkal visszavárni.

Mellesleg, ha rögtön elsőre összejön a baba, de ne adj Isten koraszülött lesz, mondjuk a harmincadik hétre, akkor máris buktad a gyedet. A helyedben ezt jobban átgondolnám még.

2020. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Azért arra is érdemes gondolni, hogy ha esetleg veszélyeztetett terhes leszel és feküdnöd kell,nem lesz elég táppénzed a terhesség végéig.
2020. máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
70%
És ha mondjuk, nem Magyarországon élnénk, ahol 3 évet ülhetsz a se*eden a gyerekkel otthon, akkor is lenne elég pénzed felnevelni, vagy abszolút az adófizetők pénzre támaszkodsz? :)
2020. máj. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Minimálisan működhet. Mert mi van akkor, ha veszélyeztetett leszel? 3 ho a próbaidő(már ahol, mert ahol en dolgozom ott 6 hó), terhed leszel, aztán veszélyeztetett. Akkor kb 4-5 hónapot lehetsz táppénzen. És a többi idő? Vagy ha mondjuk nem 40.héten születik, hanem mondjuk a 36.héten, neadjisten 28-32 hét körül? Akkor mit csinálsz? Na ugye. Plusz vedd figyelembe, hogy nagyon nem fognak visszavenni, mikor lejár az a 2-3 év.

Azt mondom, dolgozz legalább 1 evet, mielőtt teherbe esel, akkor már biztos minden ellátás.

2020. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1 évet nem szeretnék, de mondjuk 5-6 hónapot igen, hogy számoljak azzal, hátha koraszülött lesz, vagy táppénzre kell menjek. Amúgy ha jól tudom táppénzt kaphatok így is, mert az előtte lévő egyetemi tanulmányok miatti jogviszony is számít. (de lehet ezt rosszul tudom, majd még utánaolvasok)


Az amúgy nem zavarna, hogy utána nem vennének vissza.

2020. máj. 21. 19:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzbe nem számít. Annyit lehetsz táppénzen, amennyit DOLGOZTÁL!
2020. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoznék 8-9 hónapot legalább, hogy ha a terhesség elején táppénzre kerülnél, akkor se legyen gond.
2020. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így rizikós. Azért minimum egy évet dolgozz szerintem és utána kezdj bele. Mert tényleg ha koraszülött vagy tp-re kell menni akkor bukott a terv azért. Táppénzbe szerintem nem számít bele az egyetem. A GYED-be viszont azt hiszem igen. Na mindegy. Hova ilyen sietős, ha nem túl tolakodó a kérdés?
2020. máj. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!