Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apa igényli a gyedet - hogy...

Apa igényli a gyedet - hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Szép estét! A kislányunk augusztusban lesz 6 hónapos és többen is javasolták, hogy érdemes lenne a páromnak gyedet igényelnie, ugyanis nekem hiába volt munkaviszonyom, sajnos októberben megszűnt és nem voltam rá jogosult. A férjem két éve dolgozik a jelenlegi munkahelyén, de továbbra is én lennék itthon a picivel (nem tervezünk több gyereket). Akinek van friss tapasztalata az leírná ennek menetét, hogy hogyan zajlik 2020-ban? Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 23. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Te lemondod a GYES-t amit most kapsz gondolom és elkezded fizetni magad után a TB-t, a férjed pedig megigényli a GYED Extrát és mellette dolgozhat ugyanúgy tovább.
2020. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!