Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kapok-e valamilyen támogatást?

D.V.97 kérdése:

Kapok-e valamilyen támogatást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisbabát várok és az a probléma, hogy 2 órás bejelentésem van a vírus miatt munkahelyemen. Ha megtudja a főnököm, lehet ki is rúgna, de én is gondolkodtam hogy felmondok mert kb semmi az összeg ha elmegyek táppénzre és csak az idegesség van. Kérdésem lenne, hogy ha munkanélküli lennék kapnék-e a munkanélküli segélyen kívül valami támogatást hogy kisbabát várok?

Köszönöm előre is! Mit tanácsolnátok?



2020. júl. 27. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Minek csináltál pénz nélkül gyereket? Talán akkor nem kéne ezen kattogni.
2020. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy tudom, hogy terhesség alatt semmi nem jár, szüléskor van egy egyszeri anyasági támogatás, illetve a GYES van még és a családi pótlék. Emellett érdeklődő lehet az önkormányzatnál, mert vannak mindenféle szociális juttatások, de ez változó.


Nem bírom ki sajnos én sem, hogy megkérdezzem, de 2 órás napi bejelentésű munka mellett miért vállaltál gyereket? Igazából tökmindegy, elmondod-e vagy nem, mert ezek a 2 órás munkák napi bejelentésűek, nem is kell kirúgnia, egyszerűen nem kell többet menned... rettenetesen kiszolgáltatott helyzetben vagy, remélem van melletted segítség, hogy a gyerek ne szenvedjen majd hiányt semmiben, mert ezek az eszetek, amiket fent felsoroltam még egyedül is éhenhalásra elég, nemhogy ellátni belőle egy gyereket.

2020. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

Mióta vagy 2 órában? Ha nem régóta, menj táppénzre, és akkor majd a korábbi béredből számolják a csedet/gyedet. Ha felmondasz, és most elmész munkanélkülire, a gyerek 3 éves koráig gyest kapsz csak - ha nem lesz munkaviszonyod, amikor szülsz.

Kirúgni nem tudnak, amíg terhes vagy.

2020. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első kedves tökéletes kommentelő minek vagy itt ha nem a kérdésre válaszolsz?? A hülye megjegyzéseden kívül van elég problémám elhiheted, pont rád nem volt szükség. Honnan tudod hogy előtte kerültem 2 órába mielőtt teherbe estem?


Második kommentelő: 8 órás bejelentésből lettem 2 órába jelentve, nem napi bejelentés mert látom az ügyfélkapu rendszerében. Apukának nem rossz a fizetése.


Harmadik kommentelő: március 17 óta vagyok 2 órába.

Igyekszem megbeszélni hogy vegyen vissza 8 órába mert ott vagyok 8 órába de nem nagyon akar alkalmazkodni sajnos.

2020. júl. 27. 18:53
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Oksa, így azért más a helyzet, tehát határozatlan idejű munkaszerződésed van, csak 2 órás munkaidővel.


Így nagyobb a mozgástered, ugyanis felmondási védelem alatt állsz a terhesség alatt, tehát nem rúghat ki. Nem javaslom a felmondást, mert minden ellatásodat az elmúlt időszak távolléti díjából számolják, így nem csak a mostani 2 órás munkaviszonyod fog számítani már a tappenznél se. Én megvárnám a 12. hetet, közölném a főnökkel aztán ha nagyon rossz a helyzet, akkor táppénz. A baba megszületése utáni első félévben pedig CSED majd fel év után GYED lesz. Összehasonlíthatatlanul jobb lesz a helyzeted, ha maradsz és tappenzre mész.

2020. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, 2-es voltam :)
2020. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) és hogy járnék jobban, ha bírok akkor addig dolgozzak ameddig bírom, hiszen több fizut kapok úgy vagy a táppénzt összege miatt jobb lenne elmenni most?
2020. júl. 27. 19:05
 8/14 A kérdező kommentje:
Az apuka mit tud igényelni? Az első fél évben csak én tudom igényelni a CSED-et ? Fél év után az apuka tudja igényelni a CSED-et?
2020. júl. 27. 19:14
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

Mérlegelj, hogy milyen a jelenlegi helyed. Vissza akarsz menni dolgozni, úgy érzed, hogy bírod a terhesség végéig? Akkor maradj. Hacsak nem nagyon elviselhetetlen, én megpróbálnék minél tovább maradni, mert a gyerkőccel kapcsolatos ellátások számításánál sem mindegy, hogy tp vagy munka alapján számolják.

Apuka a 12. hét után igénybe tudja venni a családi adókedvezményt, ilyenkor a gyerekre még mint magzat lehet hivatkozni, de már megkapja. CSED tudtommal csak az anyának jár. A gyerek születésekor van még 5 nap pótszabadság, ami az apának jár apanap jogcímen. Sajnos más ellátás hivatalosan nincs. Amit még érdemes igényelni, az a babakotveny, ez a baba születéskor 42 ezer ft-ot jelent, ami egy takarekszamlara kerül.

2020. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy a kismama nem rúgható ki, mert védve van.


A GyED számítása:

szolgáló jövedelem meghatározása


1. Amennyiben az igénylő, a gyermekgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel, akkor azt a 180 napi jövedelmet nézik.


Ellátás alapja nem lehet ellátás, így a táppénzt nem nézik, de facebookon van egy csoport, talán TB kisokos mamáknak.... Ott szakértők segítenek.


Ha elmész munkanélkülire, akkor az max 90 napig jár, és ugye a CSED-et és GYED-et akkor kapod, ha biztosított vagy, így akkor az utolsó időszakban érdemes elmenni. Bár szerintem maradj a munkahelyeden, hiszen az a biztosabb.


Mint fentebb írták, 91-ik naptól jár az adókedvezmény, ehhez a nőgyógyász ad egy papírt, amit te vagy a férjed lead a munkahelyére. (nekünk oda kellett)

Egyszeri anyasági jár a baba születésekor, az talán 65.000 forint volt.

CSED-re csak te tudsz elmenni, ha biztosított voltál a gyermek születésekor.

Az apuka a GYED extrát csak a gyermek fél éves korától tudja igényelni még akkor is, ha te csak GyES-t kapsz. Ha azonban ő megy el, akkor azt jelzed majd a munkahely felé és kitaláljátok a következő lépést.


Remélem kapsz még segítő válaszokat, nem látok bele az anyagi helyzetetekbe, én a biztosra mennék és maradnék a munkahelyemen.


Sok sikert és boldog babavárást!

2020. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!