Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásra számithatok?

Milyen támogatásra számithatok?

Figyelt kérdés
Jövö tavasszal érkezik a gyermekem. A munkahelyemen határozott idejü szerzödéssel dolgozunk, ami minden év december 31-el jár le. Milyen támogatásra vagyok jogosult, ha meghosszabbítják a szerzödésem? Ha pedig nem, akkor lényegében semmit nem fogok kapni?

#GYED #GYES #határozott idö
2020. aug. 10. 07:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha meghosszabbítják, csed, gyed.

Ha nem, akkor az álláskeresési járadék jó időzítésével kaphatsz többet a gyesnél.

2020. aug. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Nálam is bajos volt. Határozatlan idejű szerződésem volt. Amikor bejelentettem, hogy babát várok december 31-ig kaptam egy új szerződést. Mivel 9 hét óta táppénzen vagyok édesmindegy volt a szempontomból. Elvileg ugyanúgy megkapok mindent.
2020. aug. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Phű.. 2-es, és mikor szülsz? Dec. 31. előtt vagy után? Mondjuk akkor se mindegy ha elótte. Sanszosan téged jól átvertek :/
2020. aug. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hosszabbítanak/ erre nem kötelesek:, akkor a szülés pillanatában valahogy biztosítva kell legyél...

Vagy új munkahely vagy az állaskeresési jó időzítésével.



2. Táppénzen csak addig lehetsz, amig a szerződés tart.. ha dec 31 után szülsz akkor a fennt írt esetben leszel csak jogosult

2020. aug. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
2-es vagyok. Szeptemberben szülök. Sajnos az összes kismamával ezt csinálják.
2020. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

2-es ebbe én nem mentem volna bele. De mostmár mindegy is.


Kérdező jól írod. Ha meghosszabbítják a szerződésed akkor kapsz csendet, gyedet. Ha nem akkor elvileg nem kapnál, de ha munkanélkülin vagy amikor a szülés történik, akkor abból számolják majd a csedet és gyedet.

2020. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Lehet naiv kérdés, de a munkaadónak miért jó/érdeke úgy eljárni, ahogy 2-essel tették?
2020. aug. 10. 11:11
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

De ilyen nincs, hogy kapsz új szerződést! Nem kellett volna aláírni.

Így el fogsz esni a gyed alatt felhalmozódó szabiktól.

2020. aug. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

A munkaadóknak az az èrdeke, hogy nem kell kifizetnie a felgyűlt szabikat, ès annak a "veszèlynek" sem lesz kitève, hogy esetleg a munkavállaló kèsőbb bevállal mèg 1-2 gyereket, miközben vissza se megy. Kijatsza a kiskaput, elmegy táppènzre, aminek a harmadát ők állják, aztán megint gyűlnek a stabil, amiket majd ki kell fizetnie.

Szóval az ő rèszük èrthető. Ami viszont nem, hogy ennek a mocsok húzásnak minek kell bedőlni, ès aláírni az új szerződèst?

Ha határozatlan volt, egyoldalú ám nem módosíthatják határozottra, simán megtagadod az aláírást, ès elküldöd őket oda ahova valók...

Kirúgni nem rúghatnak terhesen, semmit sem tehetnek.

Szóval ne haragudj 2-es válaszoló, de nagyon buta voltál te is, meg a többi kismama is, akik aláírtátok a határozott szerződèst.

Ès nem, nem volt èdesmindegy. Igaz a csed-gyed-et megkapod, de csak erre a gyerekre. Ha szeretnètek mèg, akkor előtte újra dolgoznod kell, hogy ismèt jogosult legyèl az ellátásokra. Ès ugye a szabijaid sem gyűlnek ugyebár.

2020. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ok, nekem eleve mindig is határozott idejü szerzödésem volt, szóval nincs választásom, kíváncsi leszek, mit lép a munkaadóm. Viszont pont ezért esetemben szerintem nem érvényes, amit írsz 9-es, ha majd még egy gyereket akarnék, még mindig mondhatják, hogy nincs töb szerzödés.


És légyszi ne rúgjunk már bele pluszba valakibe, aki amúgy is nehéz helyzetben van. Egyikünk se ült ott, egyikünk se ismeri a körülményeit.

2020. aug. 10. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!