Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apukaként szeretnék otthon...

Apukaként szeretnék otthon maradni a babával 1 évet 1,5 éves korától (most 1 éves) 2,5 éves korig, majd utána fél év bölcsi jönne. Mikor érdemes a cégnél bejelenteni a változást?

Figyelt kérdés

Mi a menete, hogy ne rúgjanak ki mielőtt ez megtörténne? Jár valami védelem a bejelentés után? Írásban kell beadni a HR osztályra az igényt? (Már 10 éve folyamatosan ezen a helyen dolgozom.)


Ha jól gondolom akkor a baba 2 éves koráig apuka is kaphatja a gyed-et, utána az én esetemben még fél év gyes járna, tudom nem nagy összeg.


Köszönöm.



#GYED #apagyed #apukavanotthon
2020. szept. 15. 23:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

"Mikor érdemes a cégnél bejelenteni a változást?"

Minimum 30 nappal korábban.



"Mi a menete, hogy ne rúgjanak ki mielőtt ez megtörténne?"

Mi a kérdés? Alapból bármikor kirúghatnak. A gyed alatt viszont védett leszel


"Jár valami védelem a bejelentés után?"

A gyedre, gyesre kivett fizetesnelkulinszabadsag alatt védett vagy.


"Írásban kell beadni a HR osztályra az igényt? (Már 10 éve folyamatosan ezen a helyen dolgozom.)"

Igen



"Ha jól gondolom akkor a baba 2 éves koráig apuka is kaphatja a gyed-et, utána az én esetemben még fél év gyes járna, tudom nem nagy összeg."

Amennyiben megfelelsz a gyed feltételeinek, igen, kaphatod

2020. szept. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. A 2. kérdésemet magyaráznám: Tegyük fel, hogy januártól szeretnék otthon maradni. Mivel a céget nem szeretném cserben hagyni, már október végén bejelentem a tényeket. Azaz 2 hónap alatt biztos lesz akit találnak a pótlásra. Ez alatt még nem leszek védett gondolom, tehát a 2 hónap alatt elbocsáthatnak ha akarnak? Köszönöm.
2020. szept. 16. 22:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
El, de meg kell indokolni
2020. szept. 17. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos az a multinak nem akadály.
2020. szept. 17. 21:37
 5/15 kicsibarany ***** válasza:
66%

Párom sajnos ugyanígy járt. Bejelentette hogy gyedre akar menni, és kirúgták.

A gyedet ettől még lehet kapni, csak sokkal macerásabb az ügyintézés.

2020. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom. A GYED-hez megelőzően 365 nap folyamatos munkaviszony kell, a kirúgással ezt megszakítják előtte. Lehet rosszul tudom.
2020. szept. 19. 22:11
 7/15 kicsibarany ***** válasza:
37%
a GYED-et megelőző két évben kell hogy legyen összesen egy évnyi munkyaviszony, akkor jár
2020. szept. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kicsibarany!


Plusz az igényléskor élő, munkaviszoynbol származó biztosítási jogviszony kell hogy legyen. Ha kirúgják, ez az alapfeltétel nem teljesül. Más kérdés, hogy ez esetben munkanélkülire kell menni és máris meg van oldva.

2020. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez volt. A parom szolt h o lesz gyeden es kirugtak
2020. szept. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A munkáltatót miért bántja? Nem neki kell fizetnie a GYED-en lévő után.
2020. szept. 20. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!