Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyen esetben csak GYES fog...

Ilyen esetben csak GYES fog járni?

Figyelt kérdés

Első gyerekkel itthon vagyok gyes-en (előtte kaptam csed-et, gyed-et), a munkaviszonyom megvan. Második babám gyes alatt fog megszületni. Tudom van egy kiskapu miszerint visszamegyek állományba és akkor elmehetek a 2. babával táppenzre.

A kérdésem arra az esetre irányul hogyha ezt nem szeretném megtenni, vagyis csak simán itthon maradok gyesen az elsővel és közben megszülök, akkor a kicsire csak gyes fog járni mivel nem mentem vissza dolgozni? Vagy indul újra rá a csed és gyed? Bocsánat ha hülye kérdés de nem vagyok képben ezzel kapcsolatban.


2020. okt. 20. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom, ha az első 4 éves kora előtt születik meg a kicsi, akkor automatikusan GYed jár.
2020. okt. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell visszamenni dolgozni ahhoz, hogy a kicsire is járjanak az ellátások. Csak annyi kell, hogy legyen továbbra is munkaviszonyod.

Amit az első említ az egy kedvezmény szabály, de nem magát az ellátást befolyásolja, csak annak az összegét. Tehát ha a nagy 4. születésnapjáig megszületik a kicsi, akkor megnézik, hogy mennyi csedet/gyedet kaptál az előző gyermeknél, és kiszámolják a jelenlegi béred szerint mennyi illetne meg, és amelyik a több, azt kapod.

2020. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha gyes alatt megszülsz, akkor simán kapsz csedet gyedet



Én gyed alatt szültem



Kaptam csedet és gyedet is

Majd kaptam csedet gyest

Most pedig gyedet gyest még.

(1,5 év van a gyerek közt)

2020. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!