Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen állami támogatásokat...

Milyen állami támogatásokat mikor kell igényelnem, illetve mi jár, mi nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 hetes kismama vagyok. Jelenleg aktív hallgató vagyok, a munkahelyemen felmondtam már korábban, jelenleg nem dolgozom. A férjemnek azonban folyamatos munkaviszonya van. Annyit tudok, hogy nekem járnj fog a hallgatói gyed. Ezen kívül mi az, ami akár nekem, akár a férjem részére jár? Nem igazán kaptam még erről tájékoztatást.



2020. okt. 21. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Egyszeri anyasági (62e), családi (12e), ezek szülés után igényelhetőek. Most igényelheti a férjed a családi adókedvezményt, ami 10e.


A baba féléves korától a férjed igényelhet gyedet, de akkor neked fizetni kell a tbt magad után vagy visszamész hallgatónak.

2020. okt. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem kell visszamennem, továbbra ia folytatom az egyetemet egyedi tanrenden :)
2020. okt. 21. 10:57
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Akkor az a legegyszerűbb:-)
2020. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Két lezárt féléved már megvan? Akkor jár Neked a diplomás gyed. Egyelőre csak az adókedvezmény van, ami aktuális, amit a férjed igényelhet, a többit majd a gyerek születése után lehet intézni.
2020. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

"Annyit tudok, hogy nekem járnj fog a hallgatói gyed."

Ezt mégis honnan gondolod? Ha két lezárt féléved megvan, akkor abból 180 napot beleszámítanak, a másik felét munkaviszonyból kell összeszedned, hogy járjon. Mivel felmondtál, ez utóbbi nincs, nem jár diplomás gyed.

2020. okt. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
5: már miért? Két lezárt félév után jár a diplomás gyed, nem érdekel senkit a munkaviszony, ha az a kedvezőbb.
2020. okt. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5. Bőven megvan a két félév...Semmilyen munkaviszony feltétele nincs tudtommal.
2020. okt. 21. 14:07
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és osztatlan képzésben vagyok (orvosi) tehát tudtommal ez is számít az összeg megállapításakor például.
2020. okt. 21. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

6-os vagyok, jó lenne ha a 70%-os visszafogná magát lepontozás terén, a diplomás gyednek semmilyen módon nem feltétele egy nap munkaviszony sem. Ettől lesz diplomás gyed...


Ha van munkaviszony, annyit befolyásolhat maximum, hogyha megvan a 365 nap munkaviszony (tehát jogosult a hallgató CSED/GYED-re is), akkor a kedvezőbbet veszik figyelembe.


8: igen, akkor a nagyobb összeget adják, úgy 105 ezer forint környékén van tudtommal.

2020. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Szerencsére NEM ezen múlik az egzisztenciánk, de ami jár az jár, ezért érdeklődök csupán. Köszönöm a válaszokat!


Ezek szerint nekem hallgatói gyed+ családi, a férjemnek pedig adókedvezmény fog járni :)

2020. okt. 21. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!