Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan működik a Gyed? Tudnáto...

Hogyan működik a Gyed? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2 évig dolgoztam kereken, bejelentetten az előző munkahelyemen. Idén júniusban számoltam le 2 év után, azóta álláskeresőként vagyok nyilvántartva a munkaügyiben.

Most szeptemberben tudtam meg, hogy babát várok. Jelenleg 2 hónapos vagyok.

Első baba és kicsit elvagyok veszve mi hogy működik és mi jár nekem.

Ahogy olvastam, és ebben szeretnék egy kis megerősítést kérni, hogy 365 nap biztosított idő a feltétele annak, hogy valaki igénybe vegye.

Ugye nekem így az elmúlt 2 évben körülbelül 1,5 bejelentett munkaviszonyom volt.

Jól értelmezem hogy én akkor ezt igénybe tudom venni?

Befolyásol bármit is, hogy jelenleg álláskeresőin vagyok a munkaügyin keresztül?

Illetve hol lehetséges ezt megigényelni és mikor érdemes beadni a kérelmet? Baba születése előtt vagy után?

Köszönöm a segítséget előre is :)

27/L


2020. okt. 21. 15:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem leszel biztosított a szülés pillanatában, ha most ellövöd az álláskeresésit, így nem fog járni neked semmi a gyesen és családin kívül. Mennyi van még az álláskeresésiből?
2020. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%

Te fogsz kapni gyedet a jelen állás szerint.

Bejelentett munkahelyednek kell lennie ahhoz, vagyis biztosítotti jogviszonynak.

Ha van jogviszonod, biztosítottá válsz, akkor nézik azokat a napokat.

2020. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Az álláskeresői járadékot amikor igénybe vettem még nem tudtam, hogy babát várok. Október 26.án jár le.
2020. okt. 21. 15:33
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Kimaradt egy NEM. Te nem fogsz kapni...
2020. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sajnos csak gyes+családi fog járni, hacsak nincs akkora mákod, hogy találsz egy állást, ahol hajlandóak kötni veled úgy szerződést, hogy a szülés napján biztosított vagy.
2020. okt. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
Szüneteltesd az álláskeresésit, és szülés előtt jelentkezz be újra, akkor kapni fogsz csedet és gyedet is. Segíteni fognak a munkaügyi központban, menj be.
2020. okt. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

6!


Most 8 hetes terhes. 26.-an, vagyis 5 nap múlva jár le az ellátása. Ahhoz hogy kapja a gyedet igen nagy mákjának kell lennie, hogy épp abban a maradék 5 napban szüljön....

2020. okt. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
#6os vagyok. Én azért megpróbalnám, nem kockázatát vele semmit.
2020. okt. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hi kérdező ez elég reménytelen. Próbáld meg amit 6 tanácsol, hátha makod lesz 😔 en pl 3 nappal kiírt után szültem szóval nekem összejött volna pont, de sajnos ez így elég mázli. De más esélyed nincs. Hacsak nem vesz fel valaki terhesen dolgozni.
2020. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Ez benne van a pakliban annál, aki munkanèlkülikènt belevág a gyermekvállalásba.
2020. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!