Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van egy nagyon fiatal, alig...

Van egy nagyon fiatal, alig 20 éves ismerősöm. 2 év alatt 3 abortusza volt eddig, most is terhes, de nem tudja megtartani a babát? Többi lent

Figyelt kérdés
MIndig kérdezi, hogy tudná elvetetni a terhességeit, tb-je sem mindig rendezett. Párkapcsolata van. De azt hiszem, nem valami jó kapcsolat, anyagilag sem állnak toppon, jelenleg a gyerek szüleinél élnek. Sajnos nagyon elhanyagolt, tanulatlan közegből származik. Valószínűleg a fogamzásgátlás sem keresztülvihető. Mit tegyek, hagyjam rá? Vagy próbáljak neki felvilágosítással segíteni? Nem rossz neki ez az egész? Nagyon sajnálom, mert különben egy nagyon kedves kiscsaj, hogy lehetne neki valahogy segíteni anélkül, hogy beleszólnék annál jobban az életébe, hogy megmondom neki, hol van a rendelő meg hol adnak felvilágosítást a támogatásokról? Ami nem is biztos, hogy járna neki? 39N

#abortusz #fiatal ismerős #gyermekvállalási támogatások
2020. dec. 15. 18:14
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Sajnos én eléggé abortusz-ellenes vagyok, nem vallási meg ideológiai okokból, de én kaptam rendes felvilágosítást tizenévesen, és nem ilyen közegben nőttem fel, mint ez a lány. Nekem ez az egész elég kiakasztó. Nem káros ennyi abortuszra menni ilyen fiatalon? Nem mutatja, de nem lehet, hogy megrázó neki lelkileg stb? A mások életébe való belepofázás is teljesen idegen tőlem. De sajnálom is szegényt.
2020. dec. 15. 18:17
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez az a szint, ahol hiába próbálják felvilágosítást adni...
2020. dec. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Bocs, de ezt a terhességet is pont úgy és ott lehet elvetetni, ahol a többit.

Valószínűleg pont az a réteg, akinek az az ingyenes "fogamzásgátlás", hogy ha teherbe esik, akkor szociális alapon ingyenes az abortusz.

20 éves, hiába nagyon fiatal, nem kisgyerek már. Felnőttként nem biztos, hogy kíváncsi a hegyibeszédre a teherbeesésről. A dugás ingyen van, az abortusz neki ingyen van, a tabletta és a gumi meg drága.

2020. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Sajnálni lehet,de ő tehet róla senki más.Ő(k) nem védekeztek,vessenek magukra.A mai fiataloknak kétlem hogy kéne bármiféle felvilágosítás is bármiről,ugyis mennek a saját fejük utan.Az ő élte ha tönkre akarja tenni hát tegye.Énis abortusz ellenes vagyok,DE moat jobb let volna neki a 3at megtartani es nem felnevelni,nem eltartani?Az jobb let volna szerinted?
2020. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Miért nem használnak fogamzásgátlást? Mi kéne ahhoz, hogy használja?
2020. dec. 15. 18:24
 6/25 A kérdező kommentje:
2 év alatt fizikailag sem lett volna képes 3 gyereket megcsinálni, mert amíg terhes, nem lesz egy másik babával terhes :) miről beszélsz?
2020. dec. 15. 18:25
 7/25 anonim ***** válasza:
54%
És ezt nekünk honnajd kéne tudnunk?
2020. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%
Ész kéne hozzá, meg felelősségtudat.
2020. dec. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%
Ugyi tudod h itt a hangsúly nem azon van hogy HÁNY EV ALAT LETT VOLNA MEG A 3 GYEREK,ne nevetese má.Mi közöd neked egyébkent is ehez?ha te nem szeretsz beleszólno más életebe,akkor minek törödsz mással,neked nincs saját életed?Igy sajnalod ugy sajnalod,de hogy mit miért tesz nemtudod de it kerdezed ha mi honajd tudnánk?
2020. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Amit megfelelő szocializációval sajátítasz el. Nála ez nem történt meg, lapozz. Írtam is. Nem ezen kellene rágódni, meg felesleges válaszokat írkálni, ami nem viszi előre a helyzetet.
2020. dec. 15. 18:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!