Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár szabadság GYES után, ha...

Jár szabadság GYES után, ha közfoglalkoztatásból jöttem el szülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Közfoglalkoztatott voltam, amikor született a gyerekem. Nem mondtam fel, onnan jöttem egy GYED-re. Áprilisban jár le a GYES, akkor lesz a fiam 3 éves. A kérdésem az, hogy jár e utána az elmúlt 3 évre visszamenőleg szabadság, vagy ez közfog.-ra nem érvényes? Illetve, mit kell tennem, ha lejár a GYES? (Azon kívül, hogy elmegyek dolgozni, és nem szeretnék újra közfog. lenni.)

Köszönöm szépen előre is a normális válaszokat!



2021. jan. 14. 16:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel a munkaügyi keresd meg. 🤔
2021. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
Hogy mentél gyedre? A kozfoglalkoztatas nem számít valódi munkaviszonynak....
2021. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
20 nap szabadság, semmi több.
2021. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: De, valódi munkaviszonynak számít ilyen szempontból (is), akármennyire is lenézi mindenki. Én irodában dolgoztam közfoglalkoztatottként, több, mint 4 évig, érettségivel, 3 szakmával a kezemben. Nem csak az utcaseprés létezik ám. :)

Simán elmehettem GYED-re, sőt, szülés előtt 1 hónappal már eljöttem valami anyaságira (nem emlékszek már a nevére pontosan).


1. és 3. válaszoló: Nektek köszönöm az értelmes választ! Mindenképp felkeresem a munkaügyet, amint hajlandóak lesznek felvenni a telefont. Addig gondoltam kérdezősködök, hátha van valaki hasonló helyzetben.

2021. jan. 14. 21:43
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az a közfogi jogviszony a 3 év alatt megszűnt és te passzívan kaptad a gyedet. Közfogi nem szokott határozatlan idejű lenni, max 1 év, én úgy tudom.
2021. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

5. Igen, 1 év a max. hossza egy szerződésnek, nekem automatikusan meghosszabbították, amikor az 1 év lejárt. Egészen a GYED lejártáig (a covid miatt ugye tovább járt tavaly nyáron) minden hónapban kiküldték a bérpapíromat is a munkahelyről, tehát passzívan nem kaphattam a GYED-et...

Persze a GYES más, azt az államkincstár adja, a családival együtt, de úgy tudom, ez mindenkinek így van, munkahelytől függetlenül.


Köszönöm neked is a választ!

2021. jan. 14. 21:55
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

"2. válaszoló: De, valódi munkaviszonynak számít ilyen szempontból (is), akármennyire is lenézi mindenki. Én irodában dolgoztam közfoglalkoztatottként, több, mint 4 évig, érettségivel, 3 szakmával a kezemben. Nem csak az utcaseprés létezik ám. :)"


Kedves kérdező. Anno én is kozmunkas voltam. Szintén nem utcaseprő kategória, bár nekem csak 2 szakmám volt az érettségi mellett. Nekem nem járt a gyed, mert nem számított valódi munkaviszonynak. Köszi az arroganciát, biztos jobb lett tőle a napod. Szia.

2021. jan. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
5-ös vagyok. Ha jól érzelmezem, akkor most nincs aktív jogviszonyod ezen a munkahelyen, mert csak a gyed végéig hosszabbítottak? Mondjuk ezt sem értem mert új közfogi jogviszonyt nem lehet közvetítő lap nélkül létesíteni, azt meg nem fog adni a munkaügyi ha te gyeden vagy, mivel nem vagy munkanélküli. Havi elszámolást sem tudom hogy csináltak,hiszen munkanaplót, jelenléti ívet és bérjegyzéket kér a munkaügyi, neked mit írtak be? Fiz. nélküli szab.? Nagyon sántít nekem ez az egész sztori.
2021. jan. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
8 mondjuk ha valaki munkaügyi ellátás alatt szul, az jogisultta valik GYED-re. Lehet ekkor aktívan tartják fizetés nélküli szabadság jogcímen, mint barmelyik munkaltato. Hat nem tudom. Személyesen meg nem találkoztam ilyen esettel.
2021. jan. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
9. A kerdező viszont nemvolt munkanelküli, mert állományból ment csedre. Nálunk még nemvolt ilyen eset, nem vagyok tisztában vele, hogy hogy működik, de biztos jogszerű ahogy a kérdező esetében eljártak, valószínű utána jart az ő hr-ese is.
2021. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!