Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed vagy Gyes után kötelező...

Gyed vagy Gyes után kötelező visszavennie a munkáltatónak az anyát?

Figyelt kérdés

Mikor jön el az az idő, mikor már vissza kell vennie a munkáltatónak?

Es abban az esetben ugyanarra a pozícióra vagy bármire csak munkát ajánlania kell?

Ha lejar a Gyed, mikor a gyerek 2 éves lesz, nem jön a fizetés 65 %-a, ott már a gyes huszonezrével lehet 1 éven át élni, akkor sem kötelező még visszavennie? Akkor sem ha szóban az édesanya jelezte a munkába visszaállás igényét?



2021. febr. 3. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem szóban, hanem írasban jelezzük, 30 nappal elöbb...


2, köteles visszavenni, de utana bármi ürüggyel ki is rúghat.


3, ugyan arra a pozícióra ha lehet, ha nem akkor fel kell ajanlania másikat.


Azt a 65%pedig elkéozelésem sincs honnan jön neked

2021. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kb mondtam, úgy tudom a fizetés összeghez van kötve a Gyed összege, annak akkor legyen neked, x %-a.


Családi vállalat, szóban jeleztem mikor bementem más ügyben hozzájuk.


Gyed után nem tudnak visszavennie még, talán később.


De mikor kötelező....

2021. febr. 3. 19:39
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

70% a gyed...

Ha akar ha nem, vissza KELL vennie, miután ÍRÁSBAN jelezted. Ha mégsem, munkaügyi bíróságra mehetsz, jól megbüntetik, te kártérítest kapsz...


Ennél értelmesebben nem tudom leírni, a kérdésed is elég értelmezhetetlen, mint a válaszod.



-1es voltam, egy bérszámfejtő-

2021. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
30 nappal elobb irasban jelezned kell es akkor koteles visszavenni! Ha valamiert megszunt a pozicio es nem tud visszavenni, akkor pedig adott esetben vegkielegitesre vagy jogosult (attol fugg meddig voltal alkalmazasban), illetve ki kell fizetnie a szabadsagaidat. Ekkor azonban meg is szunik a munkaviszonyod. Ha viszont valaki mast alkalmaz a te pozidban, es ezert nem akar visszavenni, akkor perelheted.
2021. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze visszakell, de ugye az évek alatt amíg otthon voltál is el kellett végezni a munkádat, így esélyes, hogy van valaki a helyeden, akit érthető módon nem akar csak úgy kihajítani, így hát “illemből” visszavesz és azzal a lendülettel már ki is rúghat... Nem egy és nem két cégnél fordult elő hasonló, ez benne van a pakliban.
2021. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
A gyerek 3 eves koraig felmondasi vedelem alatt allsz, uh azert hipp hopp kirugas nincsen. Csak olyan esetben, ha te szabdekosan kart okozol vagy a te magatartasod miatt. Na de persze akkor is perelhetsz, ha ezzel trukkoznek..
2021. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
1 és 3-as a telefon kijavít és sietve írtam, látom én is.
2021. febr. 4. 09:37
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Viszont azt nem teljesen értem hogy gyed után kötelező visszavennie vagy Gyes után, vagy ez mindegy mikor a 3 év alatt ha jelzem a dolgot?

A pozíciómon egy cégen belüli embert tettek helyettesíteni, tehát a pozícióm él és szerintem visszaadható, ha akarnák.

Kedves hangvételben normálisan volt kifejezve, hogy most nem úgy állnak, hogy idén visszavegyenek talán jövőre.

Na de jövőre 3 éves lesz a gyerek és idén már a gyes nevetséges összeg..

Írásban egyébként csak egy email kell, hogy jó napot mennék dolgozni, vagy valamilyen űrlap kitoltve kell?

Köszönöm szépen!

2021. febr. 4. 09:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Vagy emailben, vagy ajánlott levelben. Nincs rá nyomtatvány, csak megirod, hogy 2021.xx.xx.-től mennél dolgozni, kéred a fizetes nélküli szabadsagod megszüntetesét, aktív allományba veteledet.

Azthiszem 30nap, de ebben nem vagyok biztos, az a datum, aminek a feladás és a munkabaállás közti dátumnak kell eltelnie. Tehát ha pl ma adod fel, akkor febr. 4 +30napot írj a levelbe.

2021. febr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Barmikor vissza kell vennie, amikor kéred. Akár akkor is, ha a GYED alatt ugy alakul, hogy a gyerek masfel eves koraban vissza akarnal menni.

Nincs olyan, hogy azt mondjak, nincs ra lehetoseg. Ha elkuldod a levelet, onnantol hivatalosan meg kell indokolniul, hogy miert nem vesznek vissza. De nem lenne ra jogszeru indok, ahogy olvasom. Mindenkepp ajanlott levelet kuldj nekik.

Ertem, hogy kedvesen kozoltek, hogy nem tudnak most visszavenni, de ettol meg egyreszt meg jogszerutlen, masreszt kedvesen te is mondd nekik, hogy 28ezer Ft-bol probaljanak megelni...

2021. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!