Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz és CSED mellett...

Táppénz és CSED mellett automatikusan jár tovább az első házasok adókedvezménye, vagy utólag kell igényelni?

Figyelt kérdés

Tavaly év elején, mint 2019-ben is, le lett adva az első házasok adókedvezményére vonatkozó igénylés, mely alapján havi bontásban kapnám az összeget. Áprilisig kaptam is, de utána táppénzen voltam szülésig (augusztus), és nekem úgy tűnt, hogy onnantól a tavalyi évre már egyáltalán nem kaptam meg, holott ugye a kérvény le lett adva.

A HR-es azt mondta, hogy kormányablaknál érdeklődhetek erről, ő nem tudja.

Kapnom kellett volna? Vagy táppénz, CSED mellett nem jár? Most februártól vagyok GYED-en, elvileg még idén júliusig járna a havi 5e Ft. Lehetséges, hogy a táppénz óta nem jár automatikusan a leadott igénylés ellenére, és csak utólag lehet érvényesíteni?

Eddig azért nem foglalkoztam vele, mert úgy tudtam, hogy a családi adókedvezménnyel együtt nem jár (azt egyösszegben igényeljük majd vissza), viszont mivel áprilisig kaptam, így lenne átfedés, ami mint kiderült, nem probléma, csak én felhívtam a NAV-ot, mert azt hittem, igen... viszont többet ők se mondtak.

Bocsi, ha zavaros... kormányablakban lehet csak utánajárni, vagy tudtok segíteni? Ha csak az előbbi, akkor milyen ügyintézésre kell jelentkezni?

Hálásan köszönöm!



2021. febr. 8. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Külön adtál le igényt táppénzhez és csedhez? Ha igen akkor kapnod kellett, ha nem, akkor nem kaptál. A kormányhivatal családtámogatási és társadalombiztosítási főosztály, egészségbiztosítási osztályán keresel egy szimpi ügyintézőt (honlapon fent vannak) és felhívod.

Amúgy már kapnod kellett volna az adóbevalláshoz tölük egy igazolást és azon szerepelnie kellene, hogy igénybevetted-e a kedvezményt.


Elég fura, hogy a munkahelyeden nem tudják, hol ott ők adták le az igényt (vagy külsős bérszámfejtő cég, de őket is 2 perc megkérdeznie a hr-nek)

2021. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Táppénzhez nem, csak a háziorvosi igazolásokat vittem, és akkor 2-4 hetente intézték nekem a táppénzt. CSED-hez szülés után az alábbi nyomtatványt adtam le: [link]


Az igazolást megkaptam, azon ez van beírva: "III. Egyéb adatok -> 610. Az adóelőleg megállapításánál figyelembe vett első házasok adókedvezményének összege 133.340"

Alatta viszont, a IV. Családi járulékkedvezménnyel kapcsolatos tájékoztatásnál a jövedelemmel kapcsolatos adatok csak áprilisig vannak kitöltve.

2021. febr. 8. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez azert van mert a tp-t es a CSeDet nem a munkaltatod fizette, hanem az Allamkincstar. Ezek szerint a munkaltatod nem TB kifizetohely.

A 133340 Ft pontosan 4 havi eso hazas kedvezmeny (havi 33335 Huf adokedvezmeny, ami ugye neked netto 5000hufot jelent).

Szoval majustol decemberig az adobevallasban ervenyesitsd majd a kedvezmenyt.

2021. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint az igazolást a munkáltatótól kaptam csak, az egészségbiztosítótól még nem jött.
2021. febr. 8. 15:50
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a tb adóigazolásban is látni fogom, hogy beszámították-e az adókedvezményt, és ha nem, akkor utólag érvényesíthetem májustól. Köszönöm szépen!
2021. febr. 8. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja es mivel a kervenyt ugye a munkaltatodnak adtad le, ok abbol, amit ok szamfejtettek (bér), abbol levontak. Az Allamkincstarnak nem tudom tovabb adtak-e az infot, vagy tovabb lehet-e. Mindenesetre nem veszik el az osszeg, most majd egy adagban kapod meg :)
2021. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen igen, eloszor nezd meg a TB adoigazolast. Es utana meglatod mi a kovetkezo lepes.
2021. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen. Mindenesetre ez így amúgy is jó hír, mert úgy tudtam, a kettő együtt nem jár. Aztán majd kiderül, mi lesz. :)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2021. febr. 8. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!