Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy valaki annyira szereti a munkáját, hogy a gyerekét minél hamarabb bölcsibe adja, csak hogy mehessen vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
A gyerekét amint lehet beadja a bölcsibe, mert imádja a munkáját és nem akar otthon maradni a gyerekkel 3 évet. Mit gondoltok az ilyen anyáról?

2021. febr. 18. 21:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
86%
miért vennéd el a gyerekkorát? nem dolgozni küldöd. látszik, hogy fogalmad nincs, milyen a bölcsi, te is csak ítélkezel.
2021. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
13%

41

Elnézést,nem akarok ítélkezni senki felett. Egyszerűen csak az én el em az, hogy abban a korban (1-4 év) az udvaron a helye a szerető családjával, hogy kedvére játsszon, futkározzon. Legalább is én szívesebben lennék a nagyszüleimmel, mint idegen dadusokkal, de ez én vagyok.

Mégegyszer, nem ítélkezni akarok, csak a véleményemet mondom el :)

2021. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
85%

Hát én meg sosem szerettem egyik nagyszülőmmel se lenni. Nem biztos hogy a gyereked is azt gondolja amit te...

Másrészt pl nálunk a bölcsi egy nemzeti park és lovarda mellett van, gyönyörű udvarral, ha jó idő van egész nap kint vannak szinte..

Szerintem inkább legyen egya 3 éves 3 évesekkel mint 60 évesekkel, gyereknek gyerek a barátja nem egy öreg bocsi.

2021. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
79%

43

Imádja a nagyszüleit és ők is őt :)

De nyilván, ha nem szeretne velük lenni, nem eröltetném, hisz nekem sem esne jól.

Igen, ez is lehet egy felfogás... De ahány ház annyi szokás :)

2021. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek 43! Ha választani kell a nagyszülei meg a korosztálya között, akkor inkább legyen a korosztályával, nagyszülőkkel meg a szüleivel meg lehet bölcsi után is.
2021. febr. 22. 16:54
 46/61 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem egy fél- egy éves gyerek le se szarja a lovardát meg a nemzeti parkot, inkább lenne az anyjával, ha tehetné.
2021. febr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem mondta hogy annyi, 2 éves kora után kezdte, most 2.5.
2021. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem meg a gyereknek pont fel egy évesen hukk mindegy kivel van. Kb annyit fog gél, hogy foglalkoznak vele. Na utána már mevcesebb a téma 😅
2021. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
56%

39

Nagyon jó, hogy nálatok van ilyen lehetőség, meg részmunka, de nem tudom mennyire tűnt fel neked, itt nálunk Magyarországon nincs. Ha lenne, nyilván a legtöbben élnének vele.

De biztos ezek a lusta, munkakerülő magyar anyák tehetnek erről is.


Egy magánvélemény: Az, hogy napi 3 órára leadod sok penzért a gyereket egy gastouder-nek vagy minek, hogy addig bohóckodhass a számítógépen, az minden, csak nem munka.


Akkor írj ide, ha meg tudod mondani, hogy a holland anyák hogy oldják meg azt, hogy napi 8 órát dolgoznak plusz utazás úgy, hogy mellette van egy 1 év alatti gyerekük. Mert ti gyakorlatilag ezt kéritek számon a magyar anyáktól, amikor ideböfögitek, hogy máshol csak fél év jár.

2021. febr. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
63%

49!


Először is a világon senki nem kért semmit számon a magyar anyaktol.

Másodszor nem sok olyan nőt ismerek itt, aki 8 órában dolgozna. De hogy őszinte legyek, férfit se. Ritka a teljes munkaidő, reszmunkaido a normális itt.

Harmadszor nem tudom mit akarsz mondani ezzel: "Egy magánvélemény: Az, hogy napi 3 órára leadod sok penzért a gyereket egy gastouder-nek vagy minek, hogy addig bohóckodhass a számítógépen, az minden, csak nem munka." Munka az, amiért pénzt kapsz. Ha a 3 órás bohóckodásért a számítógépen pénzt kapsz, akkor az munka. Ha 12 órában a bányában túrod a földet, az is munka. A gastouder nem bébiszitter, hozza a dolgozó emberek gyérekéi kerülnek be. Ezt igazolni kell és a gemeente jövedelemtől függően támogatást ad a költségekre.

A kérdés nem az volt, hogy ki hogy oldja meg. A kérdés az volt, hogy "Mit gondoltok arról, hogy valaki annyira szereti a munkáját, hogy a gyerekét minél hamarabb bölcsibe adja, csak hogy mehessen vissza dolgozni?" Erre volt a válasz az, hogy külföldön ez a normális, nem a 3 évig tartó otthoni lablogatas.

2021. febr. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!