Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED alatt táppénz? Tényleg...

GYED alatt táppénz? Tényleg van ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Ne haragudjatok, ha butaságot kérdezek, de nem vagyok ebben a dologban jártas


A minap találkoztam egy ismerős anyukával, aki otthon van a másfél éves gyermekével GYEDEN

Most 4 hónapos terhes, és mondta, hogy táppénzen van, plusz kapja a GYEDET

Ezt igy tényleg lehetséges?


Én is táppénzen vagyok, első babánkat várjuk, sajnos nem dolgozhatok, pedig imádom a munkám

Vállalkozó vagyok, azon belül masszőr, és kozmetikus


Tényleg kiváncsi vagyok erre, hogy ez hogy lehetséges? Esetleg ha oda kerül a sor, hogyan lehetne ezt nekem is "igényelnem", ha szeretnénk majd idővel kistesót


Köszönöm előre is a segítséget



2021. márc. 4. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Igen vissza kell menni állományba, majd pár nap szabi, de elveszted a védetséged, ha netalán valami baj lenne és nem maradna a terhesség, nem kötelesek újra felvenni fizetésnélkülire.
2021. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Igen. Mindenki így csinálja, aki ket gyerek közt nem megy vissza dolgozni. Neked viszont könyvelővel kell majd beszélni, mert vállalkozó vagy.
2021. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is hamarosan megyek tp-te a Gyed mellett
2021. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kell menni állományba és azonnal mehetsz tp-re, nem kell szabi meg semmi. Ha elmenne a baba kötelesek újra felvenni fizetésnélkülire, az már más tészta, hogy előtte felmondhatnak.


De vállalkozóként ez téged amúgy sem érint.

Gyed mellett újrakezdheted a tevékenységed, aztán mehetsz táppénzre.

2021. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Derjaderja ***** válasza:
28%
2. Hát én nem csináltam így. Nem teljesen tűnik becsületes eljárásnak, még ha törvénytelen is.
2021. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet nem teljesen becsületes dolog, lehet sokan ezt ki is használják, és élnek a lehetőséggel ezek szerint

De vannak sokan, akik igenis vissza mennek dolgozni, és közbe jön a tesó

Én is majd szeretnék visszamenni dolgozni

A szalon, ahol dolgozok 2 háznyira van, és amint nagyobb lesz a pici, szeretnék majd dolgozni


A gyermek az első, és a ő legfontosabb, de mérlegelnem kell majd...mert ezt a vendégkört ugy lehet megtartani, ha már ilyen a munkaköröm, hogy amikor tudok,megyek vissza dolgozni...sajnos sokan azt hiszik, hogy milyen jó ez a szakma, de sajnos vannak hátrányai 😔



Köszönöm a válaszokat nektek!🥰

2021. márc. 4. 14:56
 7/9 Derjaderja ***** válasza:
Hát az nyilván egész más, ha tényleg visszamész!
2021. márc. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te egész másról beszélsz. Vagy én nem értem? 🤔

Ha visszamész dolgozni, akkor GYED(vagy GYES) és a fizetésed fog járni. Táppénz nem. Táppénz azoknak jár, akik nem dolgoznak. A gyakorlat ez:

Otthon vagy GYED-en,vagy GYES-en

(függ az első gyerek korától), megtudod, hogy terhes vagy a másodikkal, egyetlen napra visszamész dolgozni papíron, majd a következő naptól rögtön táppénz. Nem dolgozhatsz.

A könyvelőt azért írtam, mert vállalkozó vagy, nem tudom milyen összeggel vagy bejelentve, KATA vagy egyéni, stb., így azt, hogy miből hogyan számolják, nem tudom.

2021. márc. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Még engem nem érint a dolog,csak kíváncsi voltam,hogy tényleg lehetséges Gyed mellett táppénzen lenni, mivel egy ismerős anyuka ezt mondta nekem

Én még most várom az első babánkát,egyéni vállalkozó vagyok,de táppénzen


Majd ha odakerül a sor, akkor mielött jönne a tesó, vissza mennék dolgozni,és ha táppénzre megyek, akkor tudom,hogy nem dolgozhatok,csak a gyed,vagy a gyes plusz táppénz

Mindenkinek köszönöm a válaszokat,a segítséget

2021. márc. 5. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!