Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Alkalmazottként dolgozom a...

Alkalmazottként dolgozom a saját vállalkozásunkban. Megéri-e elmenni táppénzre?

Figyelt kérdés

9 hetes kismama vagyok, minimálbérre vagyok bejelentve a saját vállalkozásunkban, mint alkalmazott. Mivel járnánk jobban anyagilag ha megemelnénk a bérem és papíron tovább dolgoznék még, hogy később jobb GYES-t, GYED-et kapjak vagy menjek el táppénzre? Pénzügyileg hogy lenne a legjobb a vállalkozásnak? Táppénz alatt milyen költségeket, járulékokat kell fizetni utánam?

Válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 21. 10:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan ugyanezeket a kérdéseket kell feltenned a könyvelőtöknek.
2021. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj kérdező de egyessel értek egyet. Te elvarod hogy valaki ezt ingyen kiszámolja neked, mikor a könyvelők ezekért súlyos pénzt elkérnek? Mert ezt biza ki kell számolj utóbb verzióban, hogy kiderüljön, hogy jársz jobban végeredményben...
2021. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
30 ezerért kiszámolom.
2021. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az miatt nem tőle kérdeztem, mert még nem publikis a terhesség, senki nem tud róla és nem szeretném, hogy kitudódjon még pár hétig...viszont jövőhéten megyek nőgyógyászhoz és meg kellene beszélnem vele a táppénz kérdést.
2021. márc. 21. 11:05
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Raersz a tappenzzel. Nem kell ennyire kapkodni.
2021. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

Nem értem miért kéne már most megbeszélni vele a táppénzt. Első terhességemnél magánba jártam. Mondta a doki hogy ha szólok írja is a papírt amikor akarom. Mit dolgozol hogy tp-re mennél?

Amúgy értelemszerűen sokak jobban jársz ha magasabb a fizetésed én legalábbis úgy tudom.

2021. márc. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
6 ha a vállalkozás saját akkor nem feltétlen mivel a járulékokat és a magasabb fizetést is saját magadnak kell kitermelni. Így egyáltalán nem biztos, hogy “megtérül”.
2021. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem a könyvelő feladata.
2021. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
8 senki se mondta, hogy a “feladata”. De mivel képes rá és legombolhat érte plusz pénzt, nyilván meg is csinálja.
2021. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

Én is többször feltettem itt ezt a kérdést, de ugyanilyen bunkó válaszokat kaptam, csak azt nem értem, hogy minek böfögik ezt ide ahelyett, hogy továbbsiklanak, rosszindulatú banda. Ráadásul senki nem kért konkrét számokat, hanem csak egy kedvezőbb irányra kellett volna rábökni, ostobák.

Én beszéltem azóta a könyvelővel aki azt mondta, hogy mindenképp az éri meg jobban, ha nem megyek táppénzre, ugyanis a táppénznél a fizetnivaló növekedik viszont amit kapsz az egyre csökken. Azt mondjuk vissza lehet forgatni a járulékokra, de végeredményben nem jössz ki annyival jobban, hogy tényleg megérje. A kiírt időpont (utolsó menstruáció + 1 hét majd 3 hónapot vissza) előtt 28 nappal viszont már lehet a CSED-t igényelni.

2021. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!