Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért kampányolnak annyian...

Miért kampányolnak annyian amellett hogy emeljék meg a GYES összegét?

Figyelt kérdés
Szerintem inkább azt kellene hogy a GYEDET 100% ra emelni és az járjon a gyerek 3 éves koráig
2021. márc. 24. 15:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem azok a nők akarják a gyes-t megemelni, akiknek normális párkapcsolatuk van és szülés előtt is normálisan dolgoztak, hanem egyedek, akik terhesség előtt, terhesség alatt se dolgoztak és terhesség után se nagyon akarnak dolgozni.
2021. márc. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg jó így, ahogy van.
2021. márc. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
37%
Hol kampányolnak? Nem is láttam meg hallottam erről.
2021. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Nézz meg ilyen kismama csopikat, csomóan írják hogy a családi meg a gyes szégyen satöbbi, nem mondom hogy mind c kategória, de többsége gondolhatod milyen ember :D Sokan azt hiszik ebből megélni kellene, és háborognak hogy ebből nem lehet.
2021. márc. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
5ös, a GYED-ET a munkahely fizeti legtöbb esetben, tehát az csak a dolgozó nőknek jár, és nem az állam nyakára szül, hanem a fizetésére.
2021. márc. 24. 15:42
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

A munkához kötött támogatásokkal szerintem semmi baj nincs, befizettem én elég adót ahhoz, hogy gyedet csedet kapjak 2 évig. Utána mentem is vissza dolgozni, nem rinyáltam hogy a gyes kevés a 3. évre.


Akinek nincs gyereke így járt, ő erre nem jogosult. Én se vagyok vállalkozó engem sem érintenek a vállakozóknak járó támogatások vagy nem vagyok őstermelő, nem jár az a sok millió éves szinten ami nekik igen. Mégse mondom hogy vonják meg tőlük mert aki vállalkozó meg őstermelő akar lenni oldja meg magának.

2021. márc. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

1. Nem világos neked hogy a csed-gyed 2 évig a befizetett járulékok után járt, tehát dolgozik?

2. Sokan meg az állam pénzén tanulnak főiskolán, egyetemen, érdekes én azon se omlok össze. Mostani fiatalok kapnak nyelvvizsga, kresz támogatást, mégse nyávogok. Vagy mint írtam vállalkozók őstermelők mennyi támogatást kapnak? 18 éves korodig az állam által fenntartót intézményekben loptad a napot te is..az nem baj?

3. Én nem vagyok a nagy hősanya, de aki otthon van egy gyerekkel az nem dolgozik? Voltál már otthon gyerekkel? Tudom, nem.. Tudod milyen az? 2 év után felüdülés volt dolgoznom menni!! Itt nincs szabadság, nincs letelt a munkaidő, pisiszünet, semmi stb. Én nem panaszkodtam, megoldottan ezt is, de biztosíthatlak hogy nagyobb munka ez, mint a munkahelyemet érzem, pedig nem valami csimpánznak való munkakörben vagyok..

2021. márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

#8 Te egy igazi kretén vagy.

Fogalmad sincs h hogy működik a dol ez világos


Ma Mo-on nagyon sok nő vállal úgy gyereket h nincs elegendő munkaviszonya a Gyed hez

Így csak a gyes és a csp a bevétele

2021. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
27%
Ja, hogy még több pénzt levonjanak tőlünk, dolgozó emberektől?
2021. márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
A nyugdíjra is levonnak tőlem is meg a férjemtől is, mégsem mondom hogy minden nyugdíjas menjen kamion elé mert én nem állom ezt neki!!!
2021. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!