Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az apa mit vehet igénybe, ha...

Az apa mit vehet igénybe, ha én munkanélkülin vagyok?

Figyelt kérdés

Második gyerkőc lenne, de én munkanélkülin vagyok. Sajnos nem sikerült munkát találnom.

Ebben az esetben, tudom, hogy nekem a második gyerekre csak a gyes járna, de az apuka igénybe vehet esetleg gyed extrát? Ha igen mi alapján számítják ki az összeget?



2021. márc. 30. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha van biztosítási jogviszonya és megvan a kellő ideje. A munkabéréből fogják számolni, ezt is ugyanúgy mint a sima gyedet, hiszen az is, csak munkavégzés melletti.
2021. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Születéstől 168. napig kéred te a gyest. A 169. naptól veheti igénybe az apa a gyed-et. A munkahelyén kell igényelnie. A jogosultsági feltételek és az összegének a kiszámítása módja ugyan az, mint az anya esetében lenne.


Fontos, hogy innentől fizetned kell magad után az eü. járulékot, hogy biztosított maradj.

2021. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ugyanúgy számolják mint az anyának számolnák.
2021. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értelmezem, akkor meg születik a második baba onnantól kezdve 168 napig GYESRE vagyok jogosult és 169. naptól az apa igényelheti a gyed extrát a gyerek két éves koráig?
2021. márc. 30. 18:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Jól érted 😁
2021. márc. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És amikoe az apa igényli a gyed extrát akkor onnantól kezdve kell magam után fizetni a tbt?
2021. márc. 30. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Neked akkor le kell mondani GYES-t.
2021. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!