Ez esetben kapok CSED-et?

Figyelt kérdés

2020. november 30-án végetért 3,5 éves folyamatos alkalmazotti munkaviszonyom. 2020. december 21-től igényeltem az álláskeresési járadékot, mely 2021.március 20-ig járt. Majd 2021. március 21-től őstermelőként vagyok. A gyermekem 2021. július végére várom. Ilyen esetben mit fognak alapul venni a CSED számításánál, amennyiben jár részemre?

Válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 8. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel az ostermelos kérdés már eleve elég specifikus így hívd fel az allamkincstarat és erdeklodd meg ott.
2021. ápr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De az általános szabályok szerint előző két évben 365 napnak kell meglenni és biztosítottnak kell lenni a szules idején. Az előzmény neked megvan de nem tudom most mikor számít az őstermelő biztosítottnak illetve nem tudom mi lesz a számítási alap.
2021. ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jaj de jó még épp időben olvastam szülésed előtt! Jelentesd be magad visszamenőleg főállású őstermelővé a NAV-nál márc.21-től! Mostmár így őstermelőként is biztosított leszel (tavaly óta van ez csak így)!
2021. jún. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!