Hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy az ember még annak sem képes utána nézni, milyen juttatások járnak neki?

Figyelt kérdés

Komolyan le vagyok döbbenten, mikor hetente 2-3 alkalommal jönnek itt szembe olyan kérdések kismamáktól, amik arról szólnak, kinek mennyi pénz jár ha van munkájuk vagy ha nincs, vagy hogy kirúghatják-e őket próbaidőn terhesen vagy kötelesek-e hosszabbítani határozott munkaidejű szerződést meg ilyenek.


Meg hogy mikor jár gyes vagy gyed...?


Én nem értem, számtalan internetes oldalon tök értelmesen le van írva, mikor mi jár, mennyit kell dolgozni adott juttatásokhoz. Tényleg olyan nehéz beírni a keresőbe? Tovább megyek, van olyan, aki úgy tervez gyereket, hogy meg sem nézi előtte, mi jár és mi nem?


Na jó, amúgy költői kérdés, az én egyébként mindenben nagyon precíz, alapos kolleganőm is ledöbbentett, mikor utánam pár hónappal terhes lett és csak nézett rám csodálkozva, hogy pl. Csedre el lehet menni szülés előtt vagy hogy a gyed maximalizálva van.


De amúgy tényleg, ti nem is nézzetek utána gyermekvállalás előtt, hogyan alakulnak majd a juttatások, ha nem tudtátok? Mi volt az oka?



2021. ápr. 13. 21:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Újabb kötekedő kérdés így estére.
2021. ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
59%

Én kettőt vállaltam úgy, hogy ennek soha nem néztem utána.

Igaz, nem is kérdeztem meg itt, mert telet volna rájuk akkor is, ha soha senki egy vasat nem ad nekem. Előre kell készülni rájuk és akkor tök mindegy, mennyit és mikor utal állambácsi, vagy mikor se.


Mondjuk a kérdés másik fele is elgondolkodtató. Miért zavar ez téged ennyire?

2021. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom, kettes, tegyél fel róla egy kérdést, az én kérdésemben meg maradjunk a témánál :)
2021. ápr. 13. 21:54
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
A kérdés első fele után nem hittem volna, hogy ez lesz a kérdés másik fele 😃
2021. ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
2es és miből "telet" ràjuk? Nekem a csedem 500 ezer ft lesz, azért csak jó, hogy utànanéztem és megigénylem. 0 ft bevétel még a nagyon okos előre készülőknek is szarul jön gondolom.
2021. ápr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Azért annyival árnyalnám a képet, hogy elég gyakran változnak a szabályozások. Lehet, hogy az illetőnek van valami fogalma, de nem tudja biztosan, ezért megkérdezi. Az más kérdés, hogy itt lehet, hogy a legmagabiztosabb az a válaszoló lesz, aki a legnagyobb butaságot mondja és így félretájékoztatja a kérdezőt.
2021. ápr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Én például rettentő béna vagyok minden ilyesmiben. Már legalább három különböző helyen utánanéztem a juttatásoknak és mindet elolvastam többször, de nem megy bele a fejembe. És nem azért, mert annyira sötét vagyok, közben a disszertációmat írom, hogy elkészüljek a baba előtt. De bizonyos dolgok nem mennek. Mondjuk én nem tettem itt föl kérdést, a férjemet fogom megkérni, hogy segítsen kibogozni, mi mikor hogyan lesz.
2021. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Engem nem zavar ha más nem tervez, az ő bajuk.

Mikor elkezdtük róla beszélni hogy jöhet a baba, természetesen utánanéztem, utálom a bizonytalanságot. Aztán eltelt 5 év mire terhes lettem. Akkor ismét utána olvastam, és kiszámoltam hogy jövök ki a legjobban, milyen mozgástér van, miket, hogyan és hol lehet igényelni, mennyi az annyi nettóban, és mindez hogy alakul ha táppénzre megyek. Jól sikerült, kihoztam belőle a maximumot. Most tervezzük a másodikat, szintén ugyanígy fogik tervezni.

2021. ápr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%

Èn a vàrandóssàg, szülès, szoptatas, babagondozàs tèmakörnek alaposan utanaolvastam. Èvekig bùjtam a tèmàban a könyveket, magazinokat, netet. Kb. ket labon jàrò lexikon voltam a vègère. Valahogy teljesen kiment a fejemből, hogy papìrmunka is lesz a gyerekkel kapcsolatban. Kb. akkor esett le, mikor a szülèsznőtől kellett igazolast kèrni a gyes/gyed megfelőjèhez.

Valahogy az egèsznek csak a biològiai oldalàra voltam felkeszülve, a màsik ismeretlen terület volt a szàmomra.

Szülès közepesen sikerült, babagondozàs, szoptatàs szuperül, a papìrmunka döcögősen.

2021. ápr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyjából tudtam mik vannak, de tüzetesebben csak a teherbeesés után néztem meg a lehetőségeket, mint kiderült tök feleslegesen, mert a cuki védőnőm a kelengyelista végén összegezte az összes papírmunkás teendőt is amire a szülés után szükség lesz, meg is beszéltük, hogy mik vannak, mire vagyok jogosult, de szerintem nem bűn az, ha valaki kérdez, pláne ha egy olyan oldalon teszi, ami arra való. Vagy ha valaki nem szereti a kérdező embereket minek jár ide egyáltalán? De komolyan.
2021. ápr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!