Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezményt az apa...

Családi adókedvezményt az apa is igénybe veheti akár szülés előtt is?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ezekkel tisztában, első gyermekünket várjuk.


Olvasgatok az internetet, és mintha az rémlene apa is igénybe veheti házasság esetén a terhesség 91.napjától? Ez igaz? Elmúltam 12 hetes már rég. Szülés előtt igénybe vehetné? Nekem sajnos nincs munkaviszonyom jelenleg.


Mekkora összeggel emelik a fizetését? Hogy működik ez?


2021. ápr. 29. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha házasok vagytok igen. 1 gyerek esetén 10.000 ft. Munkáltatónál kell igényelni. Adni fog hozzá egy nyomtatványt, amit kitöltötten visszaadták neki és onnantól él.
2021. ápr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hittem ezt is a NAVtól kell intézni mint a friss házasoknak járó kedvezményt. :)
2021. ápr. 29. 08:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2féle képpen tudja igénybe venni.

Vagy havonta hozzácsapni a fizetéshez, ezt a munkáltatónak kell intézni.

Vagy 1összegben az szja bevallásban. (Az ideit ugye majd jövőre). Ezt nem a munkáltató, hanem aki az adóbevallást csjnálja, az intézi.

Az első házasokat is az adóbevallásba kell igényelni

2021. ápr. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!